Zakup oryginalnej kawy

W sklepach spożywczych znajdziemy mnóstwo producentów kaw, które przeważnie są w postaci rozpuszczalnej lub mielonej, ponieważ takie są najczęściej wybierane prze klientów. Nie każdy posiada w domu ekspres czy młynek do kawy.

Jaką kawę najlepiej wybrać?

kawa hurtowniaPiecie kawy dla niektórych z nas to codzienny rytuał, bez którego nie wyobrażamy sobie wyjść z domu. Nic dziwnego, bo zawiera ona kofeinę, która potrafi skutecznie pobudzić na kilka godzin. Jednak jej zawartość jest różna w zależności od gatunku i formy kawy. Najmniej zawiera kawa rozpuszczalna, która według znawców tego napoju ma niewiele wspólnego z prawdziwą kawą, a najwięcej jej zawiera arabica, będąca najlepszą jakościowo. Smak i intensywność kawy zależy także od sposobu palenia ziaren. Kawę najlepiej kupować w specjalnych sklepach, które oferują jedynie oryginalne kawy z całego świata. Możemy tam również liczyć na fachową pomoc w dobrze odpowiedniego rodzaju tego napoju. Jeżeli jest na potrzebna do restauracji dobra kawa hurtownia będzie najlepszym miejscem na jej zakup. Przede wszystkim dostaniemy ją to w niżej cenie i w dużych, ekonomicznych opakowaniach. W zależności od potrzeb dostaniemy w hurtowni kawy ziarniste, mielone i rozpuszczalne, choć najczęściej są wybierane te pierwsze z uwagi na fakt, że w restauracjach najczęściej kawa jest podawana z ekspresu, który na bieżąco mieli ziarenka, dzięki czemu jest ona na smaczna i aromatyczna. Do takiego przeznaczenia najlepiej się nadaje kawa ziarnista, bo ma mocny smak i aromat.

Ze wszystkich gatunków kawy, za najlepszą uznaje się stuprocentową arabicę, gdyż ma wyrazisty smak i tworzy lekko oleistą konsystencję o doskonałych walorach. Wielu pije ją samą jako espresso, ale równie dobrze można do niej dodać cukier i odrobinę mleka.