Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseolo/domains/wedkarstwokatowice.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5381
Wybór krzeseł reżyserskich - wedkarstwokatowice.pl

Wybór krzeseł reżyserskich

Plan filmowy złożony jest z mnóstwa elementów bez których praca przed kamerami nie byłaby możliwa. Jednym z nich jest krzesło reżyserskie. Obecnie przyjmuje ono formę niemal filmowego symbolu. To właśnie z tym przedmiotem utożsamiany jest najważniejszy zawód w kinematografii, czyli reżyser.

Krzesło reżysera – najważniejszy przedmiot na planie

krzesła z napisem reżyserskiePierwsze krzesła reżyserskie miały spełniać rolę przenośnego, lekkiego siedziska. Dzięki użytym materiałom ich waga pozwalała, na częste przenoszenie z miejsca na miejsce. Wiąże się z tym w końcu zawód reżysera. Kontroluje on wszystkie czynności na planie, które mają wpływ na efekt końcowy filmu. Kompatybilność nie jest cechą tylko krzeseł reżyserskich. Większość elementów planu filmowego wykonana jest w sposób pozwalający na szybkie przenoszenie i łatwe przechowywanie. To co wyróżnia krzesło reżyserskie to budowa. W jego konstrukcji zastosowane zostały nożyce, które pozwalają złożyć przedmiot w szybkim tempie. Obecnie krzesła pełnią nie tylko funkcje użytkową, ale również dekoracyjną. Na planie nie może zabraknąć krzesła z napisem reżyserskie, na którym najczęściej widnieje napis „reżyser”. Dzięki temu początkujący aktorzy bądź statyści wiedzą, kto na planie rządzi. Nie zawsze reżyserem jest bowiem Spielberg, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Cechą wspólną krzeseł reżyserskich są krzyżujące się ze sobą nóżki. Jednak reszta konstrukcji różni się od siebie w poszczególnych modelach. Spotkasz np. podwyższone krzesła, dzięki który najważniejsza osoba na planie będzie górować.

Krzesła reżyserskie spotkasz nie tylko na planie. Korzystają z nich dekoratorzy wnętrz i miłośnicy dobrego wystroju. Krzesła te, szczególnie wykonane z drewna, doskonale wpisują się we współczesne trendy dekoratorskie.