Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseolo/domains/wedkarstwokatowice.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5381
W jaki sposób równo pociąć płytki? - wedkarstwokatowice.pl

W jaki sposób równo pociąć płytki?

Układanie płytek ceramicznych wbrew pozorom nie należy do najprostszych. W wielu przypadkach trzeba dysponować odpowiednimi narzędziami oraz przede wszystkim wiedzą. Fachowcy z pewnością zgodzą się, że ułożenie płytek bez ich odpowiedniego przycięcia nie ma praktycznie miejsca bytu. Jednak w jaki sposób prawidłowo je przyciąć?

Sposoby cięcia płytek

równe cięcie płytekIlu fachowców, tyle metod na radzenie sobie z problemami podczas remontu. Niektórzy, aby przyciąć płytki, wykorzystują do tego specjalny nóż szklarski – jest to jedna z najprostszych i najtańszych metod, jednak nie gwarantuje ona precyzji wykonania. Korzystając z tego sposobu, należy zarysować płytkę w wyznaczonym przez siebie miejscu za pomocą noża szklarskiego, a następnie energicznie ją przełamać. Wszelkie nierówności usuwa się pilnikiem wolframowym lub szczypcami do glazury, a całość wygładza się specjalną szlifierką kątową z tarczą diamentową. Inna metoda na równe cięcie płytek to wykorzystanie gilotyny – przecinarki do glazury, za pomocą której wykonuje się zarysowania, a następnie przełamuje się płytki. To szybki, lecz już nieco droższy sposób. Kolejna technika to cięcie przy użyciu piły z tarczą diamentową – bardzo dokładna metoda, a dzięki cięciu na mokro nie powstaje pył. Ostatnim z wymienianych, najbardziej precyzyjnym sposobem jest wykorzystanie cięcia strumieniem wody. Technika należy do bardziej nowoczesnych i polega na dokładnym przycięciu ceramiki za pomocą strumienia wody. Ten z dużą siłą uderza w materiał, odpowiednio go przecinając we wskazanych miejscach. Zazwyczaj firmy remontowe nie dysponują urządzeniem do cięcia wodą, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z usług profesjonalistów. Koszt obróbki ceramiki nie jest wysoki, a zagwarantuje satysfakcję osobom przeprowadzającym remont oraz właścicielom budynku.

Istnieje znacznie więcej sposobów na przycinanie płytek, jednak wymienione należą do najpopularniejszych i najbardziej ekonomicznych. Dzięki nim można łatwo, szybko i wygodnie dopasować materiał do remontowanej powierzchni. Warto zaznajomić się z ofertami proponowanymi przez przedsiębiorstwa zajmujące się obróbką materiału. Są one w stanie przedstawić klientom interesujące ceny, szczególnie jeżeli zlecenie obejmuje większą ilość produktów.