Uniwersalny fotel komputerowy

Fotel to najważniejszy element wyposażenia każdego stanowiska gamingowego. Dobrze dobrany fotel może znacznie poprawić komfort grania, i umożliwia wygodne i bezpieczne dla zdrowia posiedzenia, które mogą trwać całymi godzinami. Fotele o niekoniecznie dobrej konstrukcji i jakości są natomiast przyczyną wielu problemów z kręgosłupem, na jaki uskarżają się profesjonalni gracze. Gamerzy wybierają więc tylko najbardziej rekomendowane fotele, choć niekoniecznie pochodzące z najwyższej półki.

Fotele dla graczy od firmy Nordhold

wygodne fotele gamingowe nordholdOd jakiegoś czasu, coraz więcej graczy poleca fotele produkowane przez firmę Nordhold. Są to raczej budżetowe fotele, głównie przeznaczone dla amatorów gamingu i osoby preferujące nieco lepszy fotel niż odmiana typowo biurowa do pracy z komputerem, aczkolwiek okazuje się, iż spisują się one lepiej niż mogłaby sugerować ich cena. Najbardziej wygodne fotele gamingowe Nordhold są utrzymane w najpopularniejszym układzie oparcia, aczkolwiek nie są to fotele kubełkowe, dzięki czemu należą do znacznie wygodniejszych siedzisk na długie sesje z grami. Jak większość foteli, przeznaczonych do grania, także i fotele od Nordhold posiadają regulowane zagłówki i poduszki pod kark oraz kręgosłup. Wkłady tych poduszek, podobnie jak i wypełnienie oparcia, wykonano z gąbki z której robione są również poduszki anatomiczne. Nie odkształcają się więc po dłuższym czasie użytkowania fotela, i nie powodują dyskomfortu z racji twardości tak jak ma to miejsce w mniej jakościowych fotelach. W zależności od wersji fotela, obicie wykonane jest ze skóry, syntetycznego materiału, lub też miękkiej tkaniny. Te trzy rodzaje obicia mają zastosowanie w trzech różnych wersjach foteli, skierowanych do odmiennych grup użytkowników komputerów.

Skórzane fotele gamingowe są skierowane głównie do graczy profesjonalnych i osób pracujących z komputerem na co dzień. Wersje z obiciem syntetycznym są natomiast fotelami ogólnego przeznaczenia, dobrymi dla amatorów gamingu i wszystkich tych graczy, którzy wolą mieć uniwersalny fotel, nie tylko do grania. Fotele z obiciami z tkaniny są natomiast preferowane przez wszystkich graczy stawiających komfort ponad krzykliwym wykonaniem. Nie mają one tak uderzającej kolorystyki jak pozostałe modele, aczkolwiek przewyższają je wygodą.