Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseolo/domains/wedkarstwokatowice.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5381
Sprawdzone sposoby na owady latające - wedkarstwokatowice.pl

Sprawdzone sposoby na owady latające

Wiosna to czas, kiedy wreszcie można otworzyć okna w domu i nacieszyć się świeżym powietrzem. Niestety wraz z wiosennym powietrzem do domu zaczynają ochoczo wlatywać owady, które sprawiają wrażenie, jakby były pełnoprawnymi mieszkańcami naszych przestrzeni. Muchy uparcie siadają na jedzeniu, pozostawiając za sobą zarazki. Osy natarczywie pchają się do słodkiego, a rozwścieczone potrafią boleśnie użądlić. Nie wspominając o komarach, irytujących i podgryzających nas wieczorami. Kto zna skuteczny sposób na owady w domu?

Lampy owadobójcze – praktyczne porady

sprawdzona lampa uv na owadyPozamykanie wszystkich drzwi i okien wydaje się być jedynym stuprocentowo działającym rozwiązaniem problemu z wlatującymi do domu owadami. Nie jest to jednak rozwiązanie możliwe do zrealizowania. W pewnym stopniu skuteczne bywają moskitiery, czyli drobne siateczki montowane w otworach okiennych. Siatka o odpowiednio drobnych oczkach stanowi barierę dla owadów, przy czym w dalszym ciągu umożliwia wietrzenie pomieszczeń. Jednak montując taką siatkę w oknie balkonowym albo blokujemy sobie drogę na zewnątrz, albo wpuszczamy do środka nieproszonych gości. Innym skutecznym rozwiązaniem jest sprawdzona lampa uv na owady. Takie urządzenie pozwala nam na zachowanie otwartych okien, ponieważ wyłapuje owady, które już dostały się do pomieszczenia. Czy jest to zatem skuteczne? Tak, ponieważ sprawdzona lampa uv na owady emituje promienie UV-A, niezwykle atrakcyjne dla insektów. Promieniowanie wabi potencjalną ofiarę, która w następnym etapie zostaje wyeliminowana. Zwabiona mucha, komar czy ćma zostają rażone prądem i giną, bądź też przylepiają się do wkładu lepowego, gdzie dokonują swojego żywota. Pierwszą opcję umożliwia lampa rażąca, drugą natomiast lampa lepowa. Trzeci rodzaj lampy na owady to model wiatrakowy (najbardziej nowoczesny, higieniczny i ekologiczny), który zwabionego owada zasysa za pomocą małego wiatraczka i zamyka w specjalnym pojemniku. Taka lampa nie tylko nie uśmierca ofiary, ale pozwala nam wypuścić ją na wolność.

Skuteczne lampy owadobójcze bardzo często wykorzystywane są w sklepach spożywczych, restauracjach, kawiarniach, piekarniach czy cukierniach. Tam jednak panują surowe przepisy bhp, dlatego nie stosuje się lamp rażących, które powodują rozczłonkowanie owada. W domach natomiast każdy rodzaj lampy jest równie skuteczny i bezpieczny.