Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseolo/domains/wedkarstwokatowice.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5381
Smaczna karma dla psa - wedkarstwokatowice.pl

Smaczna karma dla psa

Posiadanie czteronożnego pupila w domu wiąże się z wieloma, nowymi obowiązkami. Poza zabawą, wychodzeniem na spacer i regularnymi wizytami u weterynarza, trzepa pamiętać o właściwym odżywianiu psa. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów karm.

Które karmy są najlepsze dla psa?

karma dla psa w puszceW większości przypadków, psy, które mieszkają w miastach, czyli w mieszkaniach ze swoimi właścicielami są lepiej karmione niż te, które żyją na wsi w budzie. Właściciele kupują im specjalne karmy, które powinny być dostosowane do wieku i wagi zwierzęcia. Na pewno dobra jest karma dla psa w puszce, która ma formę mięsnych kawałków z dodatkami. Większość psów za nimi przepada, więc nie trzeba się obawiać, że jedzenie nie będzie smakowało. Warto też urozmaicać dietę psa, dając mu różne gatunki karm czy różne ich formy. W puszkach dostaniemy głównie mięso z kaczki, kurczaka, krowy czy ryby. Jako dodatki są stosowane warzywa w różnych proporcjach, które stanowią dobre źródło cennych dla zwierzęcia witamin. Karma w puszcze może być otoczona smakowitą galaretką lub sosem. Powszechnie taką karmę nazywa się mokrą, natomiast karmę w torebkach suchą, gdyż ma formę granulatu o różnej wielkości. W sklepach zoologicznych znajdziemy karmy w puszkach dla juniorów, czyli psów, które już nie są karmione mlekiem mamy oraz dla dorosłych osobników. Te drugie, mogą się jeszcze dzielić na bezglutenowe, lekkostrawne czy dla psów poddanych zabiegowi kastracji. Karmy można przechowywać w szafce, a po otwarciu zużyć w ciągu kilku dni.

Karmę w puszcze dobrze jest podawać psu na przemian z suchą, ponieważ mają one odmienne składniki odżywcze, które są potrzebne czworonogom do właściwego rozwoju. Puszki są dostępne w kilku pojemnościach, zaczynając od dwustu, a kończąc na litrowych.