Przeprowadzenie procesu upadłości konsumenckiej

Jeżeli chcemy rozpocząć nowy etap w życiu bez windykacji i długów na karku, jednym z wyjść z sytuacji, która wydaje się bez wyjścia jest rozpoczęcie ubiegania się o upadłość konsumencką. Jednak ten proces nie może odbywać się z pominięciem pomocy prawników. Dlatego tak ważna jest współpraca z kancelarią prawną, która zajmie się wszystkimi aspektami  wypełniania wniosków  i składania dokumentów do sądu.

Pomoc kancelarii w wypełnianiu wniosku o upadłość

upadłość konsumenckaCelem takiego działania jest oddłużenie wnioskodawcy, którym jest osoba fizyczna, nie prowadząca działalności gospodarczej. Upadłość konsumencka w tym wypadku może okazać się koniecznym wyjściem z sytuacji, gdyż w wielu wypadkach dochody dłużnika nie pozwalają na regularne spłacanie i zmniejszanie zadłużenia. Dlatego kancelarie prawne są odwiedzane przez wiele osób, chcących skorzystać z możliwości, jakie daje polskie prawo w tym zakresie. Upadłość to w skrócie zaspokajanie roszczeń wierzycieli w ramach jednego postępowania sądowego, zamiast wielu lub wielu dziesięciu osobnych postępowań, dotyczących odmiennych spraw o zapłatę. Dzięki wnioskowaniu o upadłość mamy możliwość skorzystania także z możliwości umorzenia zobowiązań, które powstały przed wnioskowaniem do sądu. Umożliwia to układanie sensownego planu spłaty, który może być utworzony z myślą o możliwościach finansowych, jakimi dysponuje na daną chwilę wnioskodawca.

Aby cały proces przebiegał w odpowiedni sposób, całą sprawę prowadzi doświadczony mecenas, który wie, jakie kroki powziąć, aby cały proces udał się i zakończył sukcesem. Współpraca z kancelarią prawną umożliwia także stworzenie takiego wniosku, do którego przychyli się sąd. Dzięki temu zmniejszamy ryzyko popełnienia błędów, które zostaną wyłapane przez sędziego na rozprawie.