Profesjonalne przedszkole dla dzieci

Wybór idealnego przedszkola dla naszej pociechy nie zawsze jest prosty, ponieważ każde z nich oferuje nieco odmienne zajęcia. Rodzice do wyboru mają państwowe lub prywatne placówki, które znajdują się w każdym mieście.

Co posiadają dobre przedszkola?

przedszkole wilanówPaństwowe przedszkola przede wszystkim kuszą niskimi opłatami, gdyż w przeważającej części są finansowane ze środków miasta. Najczęściej około pięć godzin w przedszkolu są darmowe, a za pozostałe rodzice muszą zapłacić symboliczną złotówkę. Do tego dochodzi opłata za wyżywienie ponoszona w całości. W przypadku przedszkoli prywatnych, rodzice w stu procentach pokrywają wszystkie koszty, czyli każdą godzinę spędzoną w placówce, zajęcia dodatkowe i wyżywienie. Różnice w wysokości opłat są znaczące, ponieważ za państwowe przedszkole może wyjść około dwieście – trzysta złotych, natomiast za prywatne czesne kształtuje się na wysokości pięciuset – ośmiuset złotych. Jeżeli potrzebne nam jest w Warszawie przedszkole Wilanów jest dzielnicą, w której znajdziemy ich przynajmniej kilkanaście. Przeważnie państwowe placówki są ogólne i mają kilka rodzajów zajęć dodatkowych, natomiast prywatne oferują znacznie większy wachlarz możliwości. Przede wszystkim mogą one być profilowane, na przykład językowe, sportowe czy artystyczne. Ponadto udostępniają znacznie więcej rodzajów zajęć dodatkowych, które świetnie rozwijają dziecięce talenty i umiejętność. Jeżeli chodzi o standard opieki, to przeważnie jest on porównywalny w obu przypadkach.

Maluchy spędzają w przedszkolu od sześciu do nawet ośmiu godzin dziennie, w czasie których mają zapewnione cztery posiłki: śniadanie, drugie śniadanie, obiad i podwieczorek. Dzieci można przyprowadzać już na godzinę szóstą trzydzieści i odbierać do siedemnastej.