Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseolo/domains/wedkarstwokatowice.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5381
Profesjonalne leczenie na oddziale zamkniętym - wedkarstwokatowice.pl

Profesjonalne leczenie na oddziale zamkniętym

Trzeba pamiętać i zwracać szczególną uwagę na to, że uzależnienie odbiera osobie uzależnionej kontrole nad sobą. Z drugiej jednak strony, samo leczenie nie jest możliwe, kiedy osoba pije alkohol czy bierze środki odurzające. Trzeba zatem połączyć, w przypadkach silnych uzależnień, pewien rodzaj zamknięcia osoby w warunkach kontrolowanych, by leczenie w ogóle mogło się zacząć. A także dlatego, że często to właśnie zewnętrzna kontrola pomaga przetrwać najcięższe, pierwsze tygodnie odwyku. 

Odwyk na nfz na oddziale zamkniętym 

zamknięty ośrodek leczenia uzależnień nfzJednak często zdarza się tak, że osoba uzależniona chce dobrowolnie oddać się właśnie pod taki rodzaj kontroli, martwi się jednak, że najzwyczajniej w świecie ją na to nie stać. Na całe szczęście otworzono w naszym kraju liczne oddziały, które opłacane są przez nfz, nie trzeba zatem dodatkowo za nie płacić. Taki zamknięty ośrodek leczenia uzależnień nfz pomaga osobom, które nie mają jak opłacić prywatnych ośrodków, bo straciły prace w wyniku alkoholizmu lub, będąc alkoholikami radzącymi sobie w pracy – bo i tacy istnieją – stracą ją w trakcie odwyku i nie będą w stanie uiścić opłat właśnie przez tą utratę pracy. Jest to zatem rozwiązanie dla niemal wszystkich osób uzależnionych. Warto zwracać uwagę na to, że osoby, które decydują się na oddział zamknięty, często zerwały kontakty z bliskimi, zatem nie mają w nich wsparcia ani nie mogą liczyć na ich pomoc materialną. Tym bardziej ważne jest funkcjonowanie takich ośrodków, za które podatnik nie musi płacić dodatkowo. To jednak oddział zamknięty przynosi, w zdecydowanej większości, najlepsze rezultaty jeśli chodzi o wyjście z uzależnień. Osoba uzależniona nie tylko jest tam powstrzymywana w chwilach słabości od sięgnięcia po używkę, ale i poznaje ludzi z podobnymi trudnościami, nie czuje się zatem osamotniona w świecie i przestaje myśleć, że świat ten ją osacza. Co istotne, na oddziałach zamkniętych pacjenci mogą liczyć na stałą pomoc psychologiczną, co nie tylko pomaga im w walce z uzależnieniem, ale także po wyjściu z oddziału – w odbudowaniu utraconych relacji, które zerwali tylko przez używkę. 

Choć oddziały zamknięte kojarzą się z formą ostateczną i przymusową, wcale nią nie są. Wiele osób uzależnionych same z siebie chcą być na takim oddziale, liczą na dostanie się właśnie na oddział zamknięty. Wiedzą, że bez tej zewnętrznej kontroli nie będą w stanie wytrzymać najgorszych chwil, a to ich wytrzymanie sprawia, że można mówić o wychodzeniu z nałogu, o wracaniu do normalnego życia, w którym używka już nie gra żadnej roli.