Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseolo/domains/wedkarstwokatowice.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5381
Praktyczne rowerki biegowe - wedkarstwokatowice.pl

Praktyczne rowerki biegowe

Dzieci bardzo dynamicznie się rozwijają, dlatego trzeba ciągle nad nimi czuwać. Uwielbiają przebywać w ruchu, gdyż to dla ich świetny trening i zarazem zabawa. Na tym etapie rozwoju, każdy rodzic może pomóc swojemu dziecku.

Kiedy dać dziecku rowerek biegowy?

rowerki biegowe dla dzieciWiększość maluchów w wieku około dwunastego miesiąca życia, zaczyna stawiać pierwsze kroki, które w najbliższych miesiącach będą systematycznie rozwijane. Zanim dziecko zacznie stabilnie chodzić i biegać, to jeszcze sporo czasu minie, ale już w tym momencie można mu pomóc przez wykorzystanie rowerka biegowego. Jest to sprzęt sportowy przeznaczony dla dzieci od dwunastego lub osiemnastego miesiąca życia. Każde dziecko rozwija się w swoim tempie, więc w różnym momencie może ono być gotowe na jego użytkowanie. Rowerki biegowe dla dzieci są świetnym sposobem na wzmocnienie mięśni nóg malucha, ponieważ siedzi on na siodełku odpychając się nimi od podłogi. Rowerek nie posiada pedałów, gdyż tak małe dzieci nie potrafią jeszcze ich obsługiwać. Posiada on prostą konstrukcję, dwa koła, siodełko i kierownicę. Jego rama może być wykonana z lekkiego aluminium, drewna, czy wytrzymałego plastiku. Większość modeli nie posiada funkcji regulacji wysokości siodełka, czy kierownicy, ponieważ kiedy maluch z niego wyrośnie, to najczęściej jest on już gotowy na przejście na rower klasyczny z pedałami. Takim sprzętem dziecko może się poruszać po mieszkaniu, w ogrodzie, czy na spacerze. Z reguły dzieci bardzo lubią z nich korzystać, więc nie trzeba będzie ich specjalnie zachęcać.

Jeżeli nasze dziecko pomimo wymaganego wieku, nadal nie jest zainteresowane rowerkiem biegowym, to najprawdopodobniej nie jest jeszcze na niego gotowe. Nie ma się czym denerwować, bo z pewnością w bliskiej przyszłości zasiądzie na nim i rozpocznie intensywną naukę.