Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseolo/domains/wedkarstwokatowice.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5381
Poszukiwania organicznych stymulatorów wzrostu roślin - wedkarstwokatowice.pl

Poszukiwania organicznych stymulatorów wzrostu roślin

 

Od wielu lat zajmuje się z mężem gospodarstwem rolnym. Samodzielnie uprawiamy swoje warzywa i owoce, a także mamy niewielkie pole na którym uprawiamy zboże na własny użytek. Mąż upiera się, żeby wszystko było robione w stu procentach ekologicznie i nie zgadza się na stosowanie żadnych nawozów. Starałam się go przekonać, że mamy słabą jakościowo, wyjałowioną glebę i stosowanie ekologicznych nawozów naprawdę jest w naszym przypadku nieodzowne jeśli chcemy mieć smaczne i obfite plony na jesień.

Potrzebowałam organicznego stymulatora wzrostu zbóż

prawdziwie organiczny stymulator wzrostu roślinZdecydowałam się znaleźć taki stymulator wzrostu zbóż, który będzie naprawdę ekologiczny i będzie miał tak naturalny skład, że nawet mój przewrażliwiony na tym punkcie mąż nie będzie miał mu nic do zarzucenia. Potrzebny mi więc był prawdziwie organiczny stymulator wzrostu roślin. Dosyć długo szukałam tego typu preparatu na różnych stronach internetowych, ale w końcu znalazłam to czego potrzebowałam. Był to ekologiczny stymulator wzrostu zbóż, który w swoim składzie zawierał tylko naturalnie występujące w tych roślinach hormony wzrostu. Jego skład gwarantował, że rośliny nie będą rosły „jak mutanty” tylko pobiorą sobie poprzez system korzeniowy tyle potrzebnych im hormonów i substancji mineralnych, ile będzie im potrzebne do prawidłowego i równego wzrostu. Stymulator ten dostępny był w formie granulatu, który wystarczyło przed sezonem i przed wsianiem zbóż rozsypać na polu. Taka forma nawożenia zbóż wydawała mi się najbardziej wydajna, ponieważ granulat powoli i równomiernie rozpuszczał się w glebie uwalniając odpowiednią ilość minerałów takich jak wapno, żelazo czy potas, a przy tym wyrównywał on równowagę kwasowo – zasadową gleby. Pokazałam ten preparat mojemu mężowi i po dłuższym zastanowieniu zgodził się on na korzystanie z takiego organicznego nawozu w naszych uprawach.

Już wkrótce przekonałam się, że to była bardzo dobra decyzja. Głównie dlatego, że rośliny po zastosowaniu tego stymulatora wzrostu zbóż od razu zaczęły szybciej rosnąć, były bardziej odporna na anomalie pogodowe i insekty chorobotwórcze, co w efekcie przełożyło się na znacznie lepsze plony. Nawet mój mąż był bardzo zadowolony z tego efektu, co mnie zdziwiło. Najważniejsze, że zastosowanie tego preparatu nie wpłynęło na smak roślin.