Polecane maski Aqualung dla początkujących

Moje dziecko od zawsze kochało pływać. Wiedziałam, że kiedy podrośnie będzie razem ze mną nurkowało w egzotycznych krajach, gdzie przyroda pod woda prezentuje się wspaniale. Kiedy mój syn Arkadiusz skończył trzynaście lat, wiedziałam, że nadszedł czas, bym wysłała go na kurs nurkowania. Musiałam też zakupić dla nas specjalistyczne maski, żebyśmy mogli na wakacjach obserwować podwodne, piękne koralowce.

Markowy sprzęt firmy Aqualung

maski aqualungBardzo zależało mi na profesjonalnym doradztwie, które pzow0oliłoby mi dokonać wyboru sprzętu. bardzo ważne w nurkowanie jest posiadaniem odpowiedniej maski, która nie będzie ograniczyła pola widzenia. Mało kto wie, ale ważne są wytrzymałe maski Aqualung to firma z długoletnią tradycją, która oferują przeróżne rodzaje sprzętu do nurkowania. Wiedziałam po opiniach, że zakup wyposażenia z tej firmy będzie dobrym pomysłem. Odpowiednia maska powinna być przede wszystkim szczelna. Jest to niezmiernie istotne podczas zanurzenia w otwartych akwenach, gdzie widoczność jest niezmiernie ważną kwestią. Istnieją rodzaje masek panoramicznych, a także takich, które bardziej skupiają wzrok nurka na to, co dzieje się przed nim. Mało kto wie, ale każdy z rodzajów przeznaczony jest do innej formy aktywności. Panoramiczne maski są idealne do egzotycznych eskapad w miejscach, gdzie nie ma żadnych zagrożeń. Mowa tu przede wszystkim o krajach, gdzie najwięcej atrakcji można podziwiać na małych głębokościach. To świetna zabawa dla całej rodziny, gdzie nie trzeba dużej siły fizycznej, a nurkowanie służy przede wszystkim dobrej zabawie. Z kolei maski, które zawężają, ale skupiają pole widzenia, idealne są dla tych, którzy chcą nurkować na otwartych wodach. Takie maski są przeznaczone dla tych, którzy posiadają znakomite umiejętności pływackie i gotowi są nurkować na dużo większe głębokości.

Niezależnie jednak od przeznaczenia, każda maska powinna być wytrzymała na działanie ciśnienia, odporna na zarysowania, a także nie powinna przeciekać. Bardzo pożądaną cechą jest, by sprzęt nie parował i nie ograniczał pola widzenia w czasie wykonywania czynności pod powierzchnią wody. Zakupiłam sprzęt, a mój syn jest zachwycony. Za dwa tygodnie ruszamy na naszą pierwszą, wspólną eksplorację podwodnego świata w Chorwacji.