Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseolo/domains/wedkarstwokatowice.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5381
Ozonator do klimatyzacji - wedkarstwokatowice.pl

Ozonator do klimatyzacji

Jazda samochodem jest bardzo komfortowa i często jedyną opcją na sprawne przemieszczanie się. Prawie w każdym aucie jest zamontowana klimatyzacja, która z jednej strony przynosi ulgę w upalne dni, ale z drugiej stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia.

Jak ozonowanie wpływa na klimatyzację?

urządzenie do ozonowania klimatyzacjiKlimatyzacja samochodowa czy klasyczna wykorzystywana w budynkach, daje poczucie chłodu w upalne dni i ogrzewa, kiedy na zewnątrz panuje mróz. Żeby można było z niej bezpiecznie korzystać, musi przechodzić regularne przeglądy i oczyszczania oraz odgrzybiania. Obie te czynności są możliwe do przeprowadzenia, jeżeli posiadamy urządzenie do ozonowania klimatyzacji, wyposażone w odpowiednie końcówki. Ozonowanie skutecznie zabija wszelkie bakterie i wirusy, pleśń oraz grzyby, dla których przewody klimatyzacyjne są miejscem do gromadzenia się. Ponieważ klimatyzacja działa nadmuchowo, to wszystko co się znajduje w jej przewodach, zostanie rozprowadzone na całe pomieszczenie, ludzi i przedmioty. Dlatego tak ważne jest regularne ozonowanie jej, bo tylko w taki sposób zmniejszymy ryzyko wystąpienia groźnych chorób. Na rynku znajdziemy ozonatory przemysłowe, które wykorzystują zakłady pracy oraz urządzenia do domowego użytku. Oba modele spełniają taki same zadania, ale posiadają odmienny zasięg działania. Domowe ozonatory mogą służyć do oczyszczania powietrza, produktów spożywczych czy wody pitnej. Jeżeli będą wyposażone w odpowiednią końcówkę, to można je także wykorzystać do ozonowania klimatyzacji samochodowej.

Generator ozonu posiada niewielkie rozmiary, ale może mieć wielką siłę działania. Ozon jest na tyle mocno oddziałującym gazem, że już jego niewielkie stężenie posiada działanie dezynfekujące i można nim skutecznie wyczyścić klimatyzację.