Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseolo/domains/wedkarstwokatowice.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5381
Odsalanie wody morskiej przy użyciu pomp przemysłowych - wedkarstwokatowice.pl

Odsalanie wody morskiej przy użyciu pomp przemysłowych

Proces przekształcania wody morskiej w słodką wodę do picia i do innych celów nazywa się odsalaniem. Woda morska przepuszczana jest przez specjalne włókno pod wysokim ciśnieniem, co daje świeżą wodę. W tym procesie pompy te pomagają przekształcić wodę morską w wodę słodką przy użyciu technologii zwanej odwróconą osmozą, bardziej popularnie znanej jako RO.

Pompy przemysłowe mają szereg zastosowań

pompy przemysłoweJest to pompa, która „podnosi” lub podwyższa ciśnienie wody przepływającej przez rurociąg. Służy do wytworzenia dodatkowej siły w jego przepływie. Strumień o niskim ciśnieniu przechodzi przez najlepsze pompy przemysłowe przez krany lub prysznice, a wzmacniacz ciśnienia wody pomaga zwiększyć ciśnienie przepływu. Pompy te mają wbudowane wirniki, które zasysają wodę ze zbiornika i pompują ją pod wyższym ciśnieniem do żądanego miejsca; na przykład krany i prysznice w domach. Główne przyczyny wody pod niskim ciśnieniem to: duża odległość między źródłem wody a miejscem przeznaczenia, zatkane rurociągi, dodatkowe systemy uzdatniania wody wzdłuż linii. Pompy głębinowe działają, gdy są całkowicie zanurzone w studni. W przeciwieństwie do pomp strumieniowych, które są zamocowane nad studnią lub studnią. Zamiast podnoszenia (jak w pompie strumieniowej), pompa zanurzeniowa popycha otaczające ciecz lub substancje gazowe. Pompy głębinowe mogą być używane w bardzo długich studniach rurowych, w których długi wał może być niewykonalny. Pompę głębinową można również zainstalować w studni o średnicy wewnętrznej zaledwie 10 cm. Pompy te są również korzystne w miejscach, w których może wystąpić powódź. Zaprojektowane do pracy przy całkowitym zanurzeniu w cieczy, takie pompy nie są narażone na powodzie. Wydajność pompy głębinowej podnosi się dzięki bezpośredniemu sprzężeniu silnika i lepszemu chłodzeniu poprzez zanurzenie w cieczy. W przeciwieństwie do technologii komputerowej, w której rozwój był szybki, ulepszenia technologii pomp głębinowych następowały stopniowo w miarę upływu czasu. Inżynierowie mechanicy i budownictwa lądowego, pracując w poszczególnych fabrykach i zakładach, uczą się nowych rzeczy i tak zachodzą innowacje w większości technologii przemysłowych.

Pompy głębinowe nowej generacji mają idealny stosunek średnicy wału do długości wału. Są wyposażone w uszczelki z węglika krzemu i wysoce wydajne układy chłodzenia. Producent pomp powinien być w stanie dostarczyć pompy ze stopu odlewanego ciśnieniowo ze stali nierdzewnej lub aluminium, zgodnie z wymaganiami klientów.