Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseolo/domains/wedkarstwokatowice.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5381
Odkurzacz do warsztatu obróbkowego - wedkarstwokatowice.pl

Odkurzacz do warsztatu obróbkowego

Czyszczenie warsztatu obróbki drewna jest zawsze niesamowicie trudne, nie tylko ze względu na poziom zapylenia, ale również na trudność usunięcia drobinek ze stanowiska pracy. Razem z kolegami próbowaliśmy już najróżniejszych metod, od ręcznego czyszczenia po usuwanie pozostałości i pyłu odkurzaczami.

Odkurzacze do stanowiska obróbki drewna

odkurzacz do wiórówSprzątanie po obróbce drewna jest tym trudniejsze iż zapylenie w warsztacie jest bardzo wysokie przez cały czas pracy. Niedawno więc zdecydowaliśmy się przetestować przemysłowy odkurzacz do wiórów i pyłu, którzy polecali nam od jakiegoś czasu koledzy również zajmujący się pracą w drewnie. Owy odkurzacz przede wszystkim ma bardzo duży ciąg, na tyle wysoki by producent umieścił ostrzeżenie na wężu i końcówkach. Tak duża moc pozwala na dokładne wyciągnięcie zapylenia, resztek drewna i wiórów z dowolnego miejsca w warsztacie błyskawicznie. Ogromnym ułatwieniem w pracy jest również zbiornik wodny, który całkowicie eliminuje zapylenie wewnątrz samego zbiornika, i pozwala na szybkie i dokładne jego opróżnianie, bez wzniecania chmur pyłu tak jak ma to miejsce w przypadku normalnych odkurzaczy. Nie jest to zbyt kosztowny sprzęt, choć należy do dość dużych. Pojemność zbiornika jest jednak tak wysoka, iż jeden taki odkurzacz w zupełności wystarcza do całego warsztatu, a zwykle nie musi być opróżniany przez cały tydzień pracy.

Jako sprzęt przeznaczony do warsztatów i zakładów przemysłowych, bardzo dobrze znosi szkodliwe warunki pracy, jest osłonięty przed zapyleniem i zalaniem. Może pracować w każdych temperaturach, od bardzo niskich po wysokie, bez ryzyka uszkodzenia. Taki odkurzacz ogromnie ułatwia wykonywanie dowolnej obróbki, gdyż nie ma problemu by na bieżąco oczyszczać wykonywaną bryłę z pozostałości po pracy.