Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseolo/domains/wedkarstwokatowice.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5381
Niezbędne akcesoria w terrarium - wedkarstwokatowice.pl

Niezbędne akcesoria w terrarium

Terrarium to szklane pomieszczenie, w którym hoduje się małe zwierzęta lub rośliny, wymagające zachowania specyficznych warunków atmosferycznych. Klimat w terrarium musi być zawsze odpowiednio dostosowany do charakterystyki organizmu, mieszkającego w nim. W wiwarium możliwa jest hodowla przeróżnych gatunków rzadko spotykanych lub pochodzących z odległych terenów roślin i zwierząt.

Konieczne wyposażenie terrarium

żarówka grzewcza do terrariumPodstawowym warunkiem stworzenia i podtrzymania charakterystycznej atmosfery wewnątrz terrarium są przyrządy, które zmieniają temperaturę i wilgotność powietrza. Jest to niezależne od tego, co chcemy uprawiać – czy są to egzotyczne rośliny, płazy, gady czy mięczaki. Tak zwane zabawki i elementy dekoracyjne są rzeczą drugorzędną. Najważniejszy jest klimat; ważne, by był zbliżony do tego, w którym naturalnie hodowany organizm przebywał. To gwarantuje dobry rozwój i zdrowie oraz brak szoku gwałtowną zmianą otoczenia. Żarówka grzewcza do terrarium powinna być dobierana indywidualnie, ponieważ jest dostępnych wiele opcji mocy. Taka lampa ma za zadanie podnoszenie temperatury wewnątrz, jasnego oświetlenia pomieszczenia, nagrzewanie zwierząt, przypominające promienie słoneczne w naturalnym środowisku. Niektóre żarówki mają wbudowany automat do samoczynnego włączania i wyłączania, imitując pory dnia. Stały dostęp do świeżej wody pitnej to również podstawa; do roślin dobrze nada się atomizer do regularnego spryskiwania liści. Wyściółka to temat szeroki, ponieważ każdy gatunek wymaga innego podłoża.

Przydatnym akcesorium może też być termometr, który umożliwi stałą kontrolę nad panującym w środku ciepłem. Utrzymanie warunków i oświetlenia jest bardzo ważne; zwierzęta i rośliny mieszkające w terrarium to gatunki wymagające pracy, czasu i cierpliwości w pielęgnacji.