Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseolo/domains/wedkarstwokatowice.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5381
Niezawodna suwnica pomostowa - wedkarstwokatowice.pl

Niezawodna suwnica pomostowa

 

Suwnice są urządzeniami znanymi już od wielu lat, a pierwsze ich modele pojawiły się wraz z rozwojem przemysłu ciężkiego. We współczesnych przedsiębiorstwach produkcyjnych różnych branż oraz firmach przeładunkowych wykorzystuje się wiele nowoczesnych urządzeń ułatwiających przenoszenie dużych i ciężkich ładunków. Suwnice są jednak niezastąpione w halach gdyż ich ruch odbywa się ponad powierzchnią hali i nie koliduje z procesami zachodzącymi na poziomie zero. Świetnym przykładem są suwnice pomostowe z przeznaczeniem przede wszystkim do pracy w halach.

Rodzaje suwnic pomostowych

suwnice pomostowe do haliWspółcześnie wykorzystywane suwnice pomostowe do hali występują w dwóch podstawowych odmianach. Ze względu na na ilość mostów (dźwigarów) wyróżniamy suwnice jednodźwigarowe o mniejszym udźwigu oraz suwnice dwudźwigarowe o nośności znacznie większej. Mosty są z budowane z mocnej stali i są produkowane w kształcie walców lub skrzynek. Po podłużnych mostach, które mogą osiągać rozpiętość kilkudziesięciu metrów porusza się tzw. cięgnik będący właściwym mechanizmem unoszącym ciężkie i znacznych rozmiarów ładunki. Cięgniki zaopatrzone są we własny, niezależny napęd elektryczny. Dźwigary suwnic pomostowych spoczywają na ruchomych czołownicach również z niezależnym napędem elektrycznym. Są one zaopatrzone w koła umożliwiające poruszanie po specjalnie przygotowanym torowisku. Torowisko jest instalowane na ścianach hali, a w przypadku gdy jest to niemożliwe buduje się specjalną konstrukcję stalową do montażu torowiska. Rozpiętość suwnic pomostowych to przeważnie maksymalnie 30 metrów, a udźwig może sięgać nawet 400 ton. Jednocześnie po torowisku może poruszać się kilka suwnic aby przyspieszyć procesy dostarczania ładunków. W tym przypadku suwnice zaopatrzone są w systemy antykolizyjne chroniące przed zderzeniami urządzeń.

Nowoczesne suwnice pomostowe sterowane są sygnałem radiowym lub przewodowo za pomocą tzw. skrzynki sterowniczej. W przypadku dużych suwnic pomostowych sterowanie może odbywać się z kabiny operatora umieszczonej na suwnicy. Suwnice pomostowe są wykonywane na zamówienie dla konkretnych miejsc i żądanych parametrów rozpiętości i udźwigu. Dlatego też zapewniają transport ładunków do wszystkich miejsc na hali. Dzięki nim można bardzo dokładnie manipulować ładunkiem.