Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseolo/domains/wedkarstwokatowice.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5381
Nieodzowne zastosowania suwaków metalowych do ubrań - wedkarstwokatowice.pl

Nieodzowne zastosowania suwaków metalowych do ubrań

Rozporki w spodniach czy ukryte na plecach zapięcia sukienek, to pierwsze co przychodzi na myśl w kwestii suwaków metalowych do ubrań. Stosowane w krawiectwie od ponad 100 lat, z początku idealnie sprawdzały się jako zapięcia kurtek wojskowych a niedługo później pokonały guziki i zaczęto ich używać do zapinania większości ubrań w tym spodni, sukienek i kurtek. Dzięki suwakom powstało wiele elementów garderoby, które dziś znamy.

Nieodzowność suwaków metalowych do ubrań

suwaki metalowe do ubrańNikt nie potrafi sobie dziś wyobrazić wygodniejszego sposobu na zapięcie kurtki, bluzy z kapturem czy nawet zimowych kozaków. Zamki błyskawiczne, to wynalazek, który tak jak maszyna do szycia, zrewolucjonizował krawiectwo. Moda na suwaki metalowe do ubrań przychodzi i odchodzi tak samo jak moda na spódnice ołówkowe, luźne płaszcze czy konkretne modele dżinsów. W latach pięćdziesiątych zamki miały być jak najbardziej ukryte i zaczęto je przykrywać dodatkowym skrawkiem materiału. W latach osiemdziesiątych natomiast chciano by suwaki jak najbardziej się wyróżniały, więc były duże i kolorowe. Subkultury emo i punków również rozpoczęły trendy na doszywanie dodatkowych metalowych zamków błyskawicznych na spodniach i ciężkich kurtkach. Obecnie żyjemy w czasach, gdzie mody powracają i mieszają się ze sobą. Możemy kupić eleganckie sukienki z widocznymi zamkami i luźne dżinsy, w których są one ukryte. Suwaki metalowe nadal są niezbędne i jeszcze przez długie lata takie pozostaną. Trudno sobie wyobrazić inny przedmiot, który mógłby służyć do wygodnego zapięcia wysokich butów czy grubego płaszcza. Pojawiają się również plastikowe rodzaje zamków błyskawicznych, ale charakteryzują się one nietrwałością. Często rozchodzą się lub odczepiają od materiału. Na szczęście naprawa i wymiana suwaka, to nic trudnego i każdy krawiec zajmie się tym w kilka minut.

Pojawienie się w historii krawiectwa metalowego suwaka do ubrań odmieniło produkcję i trwałość odzieży. Zmniejszyła się ilość problemów z odpadającymi guzikami, ubrania stały się trwalsze i lepiej zatrzymujące ciepło. Wiele z modeli ulubionych butów czy kurtek nie byłyby tak wygodne i nie wyglądałyby w ten sposób, gdyby trzeba je było sznurować lub zapinać w inny sposób. Trudno wyobrazić sobie świat bez zamka błyskawicznego.