Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseolo/domains/wedkarstwokatowice.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5381
Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej używają pomocy dydaktycznych - wedkarstwokatowice.pl

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej używają pomocy dydaktycznych

 

Nauczanie zintegrowane, inaczej zwane nauczaniem wczesnoszkolnym, obejmuje dzieci w wieku od siedmiu do dziesięciu lat. Nauczanie dzieci w tym wieku znacząco rożni się od dalszych etapów kształceniu W tym przypadku klasę uczy jeden nauczyciel, który zarazem pełni rolę wychowawcy.

Jakich pomocy dydaktycznych używają nauczyciele wczesnoszkolni?

pomoce dydaktyczne edukacja wczesnoszkolnaEdukacja wczesnoszkolna jest dosyć specyficzna. Lekcje mają zazwyczaj określoną tematykę i są ze sobą ściśle połączone. Na przykład w danym dniu nauczyciel skupia się na omawianiu dni tygodnia. W ramach lekcji języka polskiego dzieci uczą się słownictwa i wyrażeń związanych z poszczególnymi dniami tygodnia. Na matematyce  z kolei poznają liczebniki porządkowe i uczą się liczyć do siedmiu. Klasami maluchów zajmuje się zazwyczaj jeden nauczyciel, który posiada odpowiednie przygotowanie pedagogiczne. Nauczyciel uczący pierwsze klasy szkoły podstawowej stoi przed nie lada wyzwaniem. Z całą pewnością powinna to być osoba ciepła i życzliwa, która dobrze dogaduje się z dziećmi. Nie ulega wątpliwości, że pomoce dydaktyczne edukacja wczesnoszkolna są bardzo poszukiwane przez nauczycieli klas zintegrowanych. Do zadań nauczyciela należy bowiem rozbudzanie ciekawości świata wśród wychowanków oraz uczenie zasad społecznych. Wbrew powszechnym opiniom edukacja wczesnoszkolna jest niezwykle istotna i bynajmniej  nie należy jej zaniedbywać. To bowiem w tym okresie dziecko najszybciej się rozwija.

Nauczyciele zazwyczaj korzystają z rożnego rodzaju pomocy dydaktycznych. to od danego nauczyciela zależy przede wszystkim, z jakich pomoc dydaktycznych skorzysta. Wybór jest przeogromny. Ważne, aby dobrane pomoce dydaktyczne były atrakcyjne dla najmłodszych. Muszą budzić zainteresowanie wśród uczniów i wspomagać rozwój.