Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseolo/domains/wedkarstwokatowice.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5381
Nad jakim jeziorem nocować w Zachodniopomorskim? - wedkarstwokatowice.pl

Nad jakim jeziorem nocować w Zachodniopomorskim?

 

Wybierając się na wakacje często stoimy przed wyborem: morze czy góry? Nie powinniśmy jednak zapominać, że Polska jest jedna wielka krainą jezior. Składają się na to Mazur, Kaszuby, Pojezierze Lubuskie ale również całe obszar Zachodniopomorski nazywany krainą tysiąca jezior. Wybranie się nad jezioro w celu aktywnego wypoczynku, otoczenia się czystą, nieskażoną przyrodą i wyjątkowo ciekawym, różnorodnym krajobrazem to w ostatnich latach coraz częstszy wybór turystów. Jakie miejscowości wypoczynkowe posiadające na swoim terenie wybrać jeśli chodzi o Województwo Zachodniopomorskie?

Atrakcyjne jeziora w Województwie Zachodniopomorskim

nocleg nad jeziorem zachodniopomorskieWojewództwo Zachodniopomorskie jest jednym z najbardziej obleganych i cenionych przez turystów obszarem w Polsce. Stwarza ono świetną okazję do uprawiania wszelkich sportów wodnych jak na przykład: żeglarstwo, kajakarstwo czy oczywiście wędkarstwo. W tych jeziorach żyje wiele gatunków ryb, w tym także szlachetny pstrąg, lipień czy troć. Nad jeziorami żyje wiele gatunków ptaków wodnych i błotnych, które bardzo trudno jest spotkać w innych miejscach Polski. Należą do nich takie gatunki jak: perkozy, mewy, kurki wodne, łabędzie nieme, dzikie kaczki, kormorany, żurawie czy czaple. Jest to również świetne miejsce dla dopiero co początkujących swoją przygodę z nurkowaniem. Miejscowości takie jak: Drawsko, Siecino i piła posiadają wiele ośrodków szkoleniowych w tym sporcie. Bardzo znanym i urokliwym miejscem jest miejscowość Ińsko. Znajduję się tam jeden z najczystszych akwenów w Polsce. Pomimo swojej olbrzymiej wielkości 650 ha, charakteryzuje się czystą i przejrzystą wodą. Przez wielu turystów ceniona jest cisza i klimatyczny las, otaczający cały ośrodek wodny. Co ciekawe na dnie tego akweny, nurkowie zaobserwować mogą: zatopiony samochód Trabant, choinkę, łabędzia z panki, anakondę z tworzywa, znaki drogowe, garaż blaszany czy biurko z pełnym sprzętem komputerowym. W celu zarezerwowania noclegu w tym pięknym i klimatycznym miejscu, najlepiej wpisać w przeglądarkę: nocleg nad jeziorem Zachodniopomorskie Ińsko. Nie ma jednak pewności co do wolnych miejsc zakwaterowania, ponieważ przez atrakcyjność tego miejsca rośnie każdego roku liczba turystów odpoczywających tam.

Jezioro w Ińsku nie jest oczywiście jedynym miejsce wypoczynkowym do którego warto się wybrać. Innym miejsce tego typu jest bezsprzecznie Jezioro Miedwie. Jest to największe jezioro słodkowodne w województwie zachodniopomorskim. Jego powierzchnia wynosi aż 35 km kwadratowych co stawia je na 5 miejscu pod względem wielkości jezior w całej Polsce. Na terenie Miedwia istnieje możliwość wypożyczenia kajaków, rowerków wodnych czy nawet małej łódki, a wszystko jest świetnie chronione przez  wykwalifikowanych ratowników WOPR.