Na jaki rodzaj mebli się zdecydować?

 

Wystój domu lub mieszkania nie od dzisiaj świadczy o jego właścicielu. Każdy stara się, w miarę swoich możliwości, aby jego cztery kąty były bardzo stylowe. Tym samym poszukuje na rynku coraz to lepszych, oryginalniejszych i ładniejszych rozwiązań, które pomogą w nadaniu niepowtarzalnego charakteru wnętrzu. W odpowiedzi na potrzeby klientów producenci mebli projektują oraz tworzą ich nowe style lub wracają do tych, które były modne wieku temu.

Cechy mebli kolonialnych

regał - meble kolonialneW ostatnim czasie do łask wrócił styl kolonialny. Narodził się on w XIX wieku w Wielkiej Brytanii. Meble z tego stylu są trochę egzotyczne, ponieważ łączą one cechy mebli indyjskich, brytyjskich oraz francuskich. Charakteryzują się przepięknymi wzorami, które zrobią fakturę prawdziwego egzotycznego drewna litego. Ze względu na jakość wykonania oraz użyte materiały, które nierzadko pochodzą z drugiego końca świata, meble kolonialne są stosunkowo drogie. Ale czy trzeba wydawać fortunę, aby móc cieszyć się tym stylem w mieszkaniu? Jak się okazuje nie. Jednym solidnym meblem, można dodać wnętrzu niepowtarzalny charakter pochodzący właśnie od stylu kolonialnego. Meble te zazwyczaj bardzo rzucają się w oczy, więc przyciągną uwagę gości i wścibskich sąsiadów. Jeżeli chcemy ożywić wnętrze wystarczy zdecydować się na jeden konkretny mebel. Jeżeli poszukiwany jest np. ciekawy i oryginalny regał – meble kolonialne mają bardzo wiele do zaoferowania. Wykonany z litego drewna, swoją solidnością i ciekawą strukturą będzie stanowił dominujący element pomieszczenia. Nierzadko na drewnie uwidocznione są słoje, które podkreślone są przepiękną barwą naturalnego drewna. Wzory pojawiające się na bokach oraz froncie regałów kolonialnych są także bardzo interesujące. Dzięki swojej uniwersalności pasują zarówno do mieszkań urządzonych w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym. Nie bez znaczenia jest także precyzja wykonania. Po jakości mebli wydać, iż szlifowane one były z bardzo dużą starannością.

Chcąc ożywić i nadać niepowtarzalnego charakteru swojemu salonowi, warto zdecydować się zakup mebli kolonialnych. są one bardzo egzotyczne i przyciągają uwagę gości. Ponieważ cały zestaw tego typu mebli może okazać się dość dużym dodatkiem, warto rozważyć chociażby zakup takich pojedynczych elementów wyposażenia. Szczególnie bogato zdobiony regał będzie przepiękną ozdobą każdego salonu lub biura.