Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseolo/domains/wedkarstwokatowice.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5381
Na czym polega odrobaczanie? - wedkarstwokatowice.pl

Na czym polega odrobaczanie?

Każdy kto ma kota i chce, aby cieszył się on jak najlepszym zdrowiem wie, że istnieje szereg zabiegów, którym powinniśmy poddawać naszego pupila. Dopiero wtedy będziemy mieć pewność, że robimy wszystko, aby był zdrowy i silny. Jednym z ważniejszych zabiegów jest regularne odrobaczanie, które nie pozwoli naszemu pupilowi na obecność pasożytów.

Odrobaczanie kota – kiedy?

odrobaczenie kotaTak naprawdę odrobaczenie kota to jeden z częściej stosowanych zabiegów u większości domowych zwierzątek. Nic dziwnego, ponieważ pasożyty zdarzają się bardzo często. W związku z tym powinniśmy wiedzieć, kiedy wybrać się ze swoim pupilem na odrobaczanie. Każdy opiekun powinien wiedzieć, że robaki u kota są naprawdę realnym zagrożeniem. Tak naprawdę odrobaczanie kota możemy zastosować zarówno w gabinecie u weterynarza, jak i przeprowadzić je samodzielnie, w domowym zaciszu. Prawdopodobnie wybierając tę drugą opcję, nasz pupil będzie spokojniejszy. Sposobów na odrobaczanie jest kilka i ważne jest, aby wybrać odpowiednią metodę. Tak naprawdę robaki mogą być problemem zarówno kota domowego, jak i wychodzącego. Wychodzącego kota należy odrobaczać co 3/4 miesiące. Natomiast u kota domowego wystarczy przeprowadzić zabieg co pół roku. Najpopularniejszą metodą odrobaczania kota jest podanie mu specjalnych tabletek, które wcale nie są drogie. Pamiętajmy jednak o tym, aby każdy podany lek skonsultować z weterynarzem, który uzna, czy metoda ta jest u naszego pupila bezpieczna. Poza tym leki na odrobaczenie znajdziemy również w gabinetach weterynaryjnych, a więc możemy kupić je zaraz po wizycie. Poza tabletkami znajdziemy również pasty, krople i żele, a więc z pewnością warto rozważyć każdą opcję. Zazwyczaj na tabletki koty reagują źle, bo należy podawać je na siłę. A więc inne metody mogą okazać się strzałem w dziesiątkę.

Odrobaczanie kota to niesamowicie ważny zabieg, ponieważ robaki u naszego pupila mogą być sporym zagrożeniem. W związku z tym do tego tematu należy podejść niesamowicie poważnie i zadbać o zdrowie naszego kota. Preparatów na odrobaczanie jest sporo, a więc każdy znajdzie coś dla siebie. Nie każdy kot spokojnie zniesie aplikację tabletki, ponieważ należy to robić na siłę. W związku z tym warto rozważyć np. żele lub krople, które będą znacznie łatwiejsze w podaniu.