Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseolo/domains/wedkarstwokatowice.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5381
Mocne płyty z poliwęglanu - wedkarstwokatowice.pl

Mocne płyty z poliwęglanu

Niektóre tworzywa sztuczne zaczynają być niezwykle popularne w branży budowlanej. Okazuje się, że tworzy się obecnie takie produkty, które mogą skutecznie zastępować materiały budowlane dobrze nam znane. Doskonałym przykładem może być chociażby poliwęglan, który może pełnić niemalże taką samą rolę jaką pełni szkło. W związku z tym warto dokładniej przyjrzeć się temu materiałowi.

Lekkie płyty poliwęglanowe

panele z poliwęglanu komorowegoBudowanie niektórych konstrukcji wymusza stosowanie szkła. Jednak często używanie tego materiału jest dość ryzykowne ponieważ może łatwo dojść do uszkodzenia. W związku z tym szuka się różnych zamienników. Obecnie szczególnie często korzysta się z rozwiązań jakimi są panele z poliwęglanu komorowego. Takowe płyty przykręca się bardzo łatwo a montaż zajmuje chwilę. Do przykręcenia płyty poliwęglanowej zastosować można specjalne wkręty, które mogą dokładnie przytwierdzić panel do konstrukcji. Płyty poliwęglanowe są w stanie przepuszczać bardzo duże ilości promieni słonecznych. Wersja bezbarwna radzi sobie z przepuszczaniem nawet do 80% promieni. W związku z tym płyty tego typu można skutecznie zastosować zamiast szkła. Od jakiegoś czasu dość dużo mówi się też na temat paneli z poliwęglanu litego. Ten materiał również zyskuje na uznaniu i jego zastosowanie rośnie wykładniczo z każdym dniem. Są jednak ku temu realne podstawy.

Obecnie z zakupem paneli poliwęglanowych nie powinniśmy mieć zbyt dużego problemu. Panele takowe znaleźć można już w praktycznie każdym większym markecie budowlanym. Natomiast jeśli chodzi o przykładowe zastosowanie takowych płyt to jest nim chociażby budowa zadaszenia tarasowego czy też nad basenem. Z płyt poliwęglanowych tworzy się również świetliki oraz stosuje się ten materiał do budowania szklarni.