Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseolo/domains/wedkarstwokatowice.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5381
Metody leczenia zespołu stresu pourazowego - wedkarstwokatowice.pl

Metody leczenia zespołu stresu pourazowego

 

Traumatyczne wydarzenia, wypadki samochodowe, napaści, a także inne sytuacje mogą być przyczyną zespołu stresu pourazowego. Schorzenie to pojawia zazwyczaj na skutek przerażającego wydarzenia, jak poważne wypadki, katastrofy, przemoc fizyczna, psychiczna, a także zaniedbanie. Osoby, które zetknęły się z taką sytuacją, często powracają we wspomnieniach do przykrych wydarzeń, pojawiają się u nich nieprzyjemne objawy. Zaliczyć do nich można odrętwienie fizyczne lub emocjonalne, a także izolowanie się od otoczenia, nadmierna pobudliwość, stałe poddenerwowanie.

Konieczność leczenia zespołu stresu pourazowego

zespół stresu pourazowego w WarszawieOsoby takie zmagają się z nieustannym uczuciem lęku i przygnębienia, mają problemy ze snem oraz zaburzenia koncentracji. W przypadku małych dzieci często pojawia się moczenie nocne i ssanie kciuka. Zespół stresu pourazowego jest chorobą, którą należy właściwie zdiagnozować, a także leczyć. W przypadku tego schorzenia konieczne jest zasięgnięcie specjalistycznej pomocy, odwiedzenie gabinetu psychiatry lub psychologa. Specjalista dostosowuje leczenie indywidualnie do każdego pacjenta, dzięki czemu przynosi doskonale rezultaty. Ważne jest zatem, by odpowiednio zdiagnozować zespół stresu pourazowego W Warszawie można skorzystać ze specjalistycznej pomocy zarówno w placówkach prywatnych, jak i państwowych. Plan terapii jest opracowywany indywidualnie do każdej osoby, uwzględnia głównie wiek i stan zdrowia chorego, a także zakres objawów oraz przyczyny pojawienia się schorzenia. Im wcześniej rozpoczęta terapia, tym większa jej skuteczność. Leczenie najczęściej obejmuje zarówno terapię indywidualną, jak i grupową. Często konieczne jest także zastosowanie farmakologii, by złagodzić pojawiające się objawy. Właściwie przeprowadzona terapia przynosi pożądane rezultaty, skutecznie radzi sobie z tym schorzeniem i pomaga na nowo cieszyć się życiem.

Silne napięcie lękowe, uczucie bezsilności, koszmary senne, pojawiające się nieustannie obrazy traumatycznego wydarzenia oraz duży strach są sporym utrudnieniem w codziennym funkcjonowaniu, często uniemożliwiają wykonywanie codziennych obowiązków. Terapia, a także leczenie farmakologiczne, zastosowanie antydepresantów skutecznie radzi sobie z negatywnymi objawami. Pacjenci mogą także skorzystać z terapii poznawczo-behawioralnej, dzięki której możliwa jest zmiana sposobu myślenia oraz zachowania w przypadku, kiedy pojawiają się bodźce, które wywołują lęki.