Lekka parka idealna na zimę

Jeszcze do niedawna względem ubrań zimowych królowały w modzie krótkie, grube i puchowe kurtki, które choć wyglądały fajnie to jednak nie zawsze zapewniały nam tyle ciepła, ile byśmy sobie życzyły, a wszystko przez wzgląd właśnie na ich długość. Nic zatem dziwnego, że parki stały się tak popularne i uwielbiane przez kobiety.

Ciepła i modna parka

parki na zimęPrzed długie lata kobiety zimą nosiły głównie krótkie puchowe kurtki, które jednak nie zapewniały odpowiedniej ilości ciepła właśnie ze względu na to, że ich długość nie sięgała nawet pośladków. Obecnie coraz modniejsze stają się parki, które dotychczas stanowiły raczej kurtkę przejściową na wczesną wiosnę lub późną jesień, jednak zyskały tak wielkie uznanie wśród kobiet, że w sklepach zaczęły się pojawiać również cieplejsze wersje. Parki na zimę okazały się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Ich ogromną zaletą jest to, że są bardzo lekkie, cienkie, a jednocześnie niezwykle ciepłe. Są także dłuższe od typowych kurtek, co zapewnia nam jeszcze większy komfort zimą. Parki posiadają w pasie specjalne ściągacze, które idealnie podkreślają kobiecą talie, a możliwość ich poluzowania sprawia, że możemy śmiało nosić pod spodem obszerne bluzy lub swetry, które również obecnie stają się coraz to modniejsze. Parki jeszcze doniedawna występowały głównie w odcieniach zieleni lub żółtego. Teraz jednak bez problemu znajdziemy również ich czarne warianty.

Parki są także wyposażone w spore kaptury z futerkiem idealne na najmroźniejsze chroniące zarówno przed wiatrem, jak i niskimi temperaturami. Wiele kobiet ceni sobie w parkach także pojemne kieszenie. Są one tak usytuowane, że nawet jeżeli włożymy do nich sporo rzeczy, nie będzie to wyglądało nieestetycznie. Kieszenie w parce bez problemu pomieszczą wszystkie przedmioty, które najczęściej nosimy w torebce, dzięki czemu nie musimy jej dodatkowo ze sobą zabierać.