Lecznicze działanie pasty konopnej z CBD

Konopie odgrywają niezwykłą rolę w medycynie naturalnej. Stanowią źródło aktywnych substancji działających prozdrowotnie. Zawierają przede wszystkim związki kannabinoidowe, bioflawonoidy, nienasycone kwasy tłuszczowe oraz sterole i minerały. Do produkcji suplementów diety wykorzystywane są odpowiednio wyselekcjonowane odmiany roślin.

Skuteczna terapia produktami konopnymi

lecznicza pasta cbdZ kwiatostanów w procesie ekstrakcji nadkrytycznym dwutlenkiem węgla pozyskiwany jest olejek oraz pasty konopne. Są to najbardziej skoncentrowane produkty konopne zawierające najwyższe stężenie kannabidiolu, który stanowi aktywny składnik roślin. Budową przypomina związki występujące w organizmie człowieka odpowiedzialne za procesy regeneracyjne. Najbardziej skoncentrowanym produktem konopnym jest lecznicza pasta CBD, która stosowana jest przy nowotworach oraz chorobach neurologicznych. Stężenie kannabidiolu waha się od 30 do 50%. Wysoko stężone pasty CBD można zakupić w sklepach stacjonarnych i internetowych, które sprzedają wysokogatunkowe produkty pozyskane z legalnych upraw. Pasty to również jedne z najdroższych produktów konopnych, a jednocześnie stanowiące najbardziej wydajny suplement z wysoką zawartością CBD. Mają postać przypominającą żywicę o brunatno zielonkawej barwie. Smak i zapach uzależniony jest od stężenia steroli i terpen. Poszczególne gatunki roślin mogą różnić się zawartością i rodzajem tych związków. Wysokogatunkowe pasty stosowane są powszechnie w leczeniu nowotworów i przewlekłych chorób neurologicznych. Pomagają zahamować procesy chorobotwórcze, obniżają napięcie, poprawiają samopoczucie oraz likwidują szereg objawów związanych z chorobą. Stosowane są powszechnie przy stwardnieniu rozsianym, stwardnieniu zanikowym bocznym, chorobach psychicznych, depresji, toczniu i reumatoidalnym zapaleniu stawów.

Pomagają również w leczeniu łuszczycy i chorób związanych ze skórą. Działają przeciwzapalnie i przeciwbólowo, intensywnie oddziałują na układ immunologiczny, wykazują działanie neuroaktywne i neuroprotekcyjne. Suplementy pozyskiwane z kwiatostanów konopi siewnych znajdują szerokie zastosowanie w leczeniu wielu chorób o podłożu neurologicznym i psychosomatycznym. Regenerują i stymulują układ nerwowy, przeciwdziałają i zapobiegają neurodegeneracji oraz obniżają napięcie.