Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseolo/domains/wedkarstwokatowice.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5381
Komu może pomóc mata do akupresury? - wedkarstwokatowice.pl

Komu może pomóc mata do akupresury?

W dzisiejszych czasach wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważną rolę odgrywają fizjoterapeuci. To powoduje, że chętnie udajemy się do nich z różnymi problemami. Coraz częściej zdajemy sobie sprawę, jak wiele jest problemów, w których mogą oni nam pomóc. Nie ograniczają się one do usprawniania po urazach i masażu leczniczego, ale także bardzo różnych dolegliwości z innych narządów oraz profilaktyki różnych urazów, które wiążą się z uprawianymi przez nas aktywnościami.

Zastosowanie mat do akupresury z kolcami

maty do akupresury z kolcamiChoć wiemy, jak bardzo mogą nam pomóc fizjoterapeuci, to pandemia sprawia, że dostęp do nich jest utrudniony. Z tego powodu wiele osób poszukuje metod, jakimi samodzielnie można zadbać o swoje zdrowie, nie wychodząc z domu. Jedną z rzeczy, która może być skuteczna w tym przypadku są maty do akupresury z kolcami. Często doświadczeni fizjoterapeuci sami zalecają je swoim pacjentom, którzy doświadczają bólów kręgosłupa lub innych stawów. Takie maty pomagają nam rozluźnić nadmiernie napięte mięśnie. Co ważne, w sklepach znajdziemy bardzo duży wybór różnych mat, który sprawia, że każdy z nas może dopasować ją do swoich potrzeb. Różnią się one między sobą twardością kolców. Standardowa twardość będzie odpowiednia dla większości z nas, a te, które charakteryzują się bardziej miękkimi kolcami, dobrze sprawdzą się u osób, które mają bardzo wrażliwą skórę. Dodatkowo maty te mają także różne kształty. Najczęściej wybierane są prostokątne maty, które nadają się do masażu kręgosłupa oraz kończyć, ale warto zwrócić uwagę także na poduszki z kolcami, które będą zdecydowanie wygodniejsze jeżeli chcemy rozluźnić odcinek szyjny. Dobrym wyborem może być kupienie poduszki i maty w zestawie, co często pozwala nam uzyskać niższą cenę niż przy kupowaniu tych rzeczy oddzielnie. Maty różnią się między sobą także kolorami, dzięki czemu możemy dobrać je nie tylko do naszych potrzeb, ale także do gustu.

Podsumowując, jeżeli w okresie pandemii chcemy samodzielnie dbać o zdrowie we własnym domu, to dobrym pomysłem będzie zakup mat do akupresury. Pomogą nam one rozluźnić nadmiernie napięte mięśnie, co spowoduje redukcję różnego rodzaju dolegliwości bólowych. Takie maty dostępne są w różnych wariantach, dzięki czemu możemy dopasować je indywidualnie do naszych potrzeb i preferencji.