Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseolo/domains/wedkarstwokatowice.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5381
Kolce pomagające w sporcie - wedkarstwokatowice.pl

Kolce pomagające w sporcie

Znane od wielu lat kolce pod obuwiem są nieodłącznym elementem wyposażaniem każdego zawodowego biegacza. Dziś trudno wyobrazić sobie zawodnika na olimpiadzie czy na gminnych zawodach lekkoatletycznych bez specjalnych butów do biegania, które nie miałyby przyczepionych metalowych części. Kolce do butów bardzo ułatwiają rozpoczęcie biegu jednak, jak powstają?

Z czego zbudowane są kolce sportowe?

kolce sportoweDobre buty lekkoatletyczne zrobione są z lekkiego materiału, który dostosowuje się do stopy zawodnika, by czuł się on w nich jak najbardziej swobodnie oraz łatwiej mu się biegało. Zazwyczaj buty są robione tak, by noga mogła oddychać i by oddawać zalegający pot na zewnątrz. Pozwalają na szybsze wybicie się z progu, co jest bardzo potrzebne, gdy zawodnik startuje w zawodach biegu na krótkie dystanse. Metalowe kolce sportowe są zazwyczaj wymienne, by można było je zmienić w zależności od podłoża, po którym biegamy lub gdy się stępią. Wkręty mają zwykle kilka milimetrów i są wykonane z lekkiego materiału. Jako, że potrafią być ostre należy zachować ostrożność i nie pozwolić, by nas zraniły. Są nawet specjalne torby do przechowywania butów z kolcami sportowymi. Niemniej, buty sportowe należy trzymać w suchym i przewiewnym miejscu, by komfort użytkowania nie spadł po kilku biegach. Może się tak stać, że zapleśnieją lub zawilgotnieją i wtedy nawet najlepsza pralnia chemiczna nie pomoże w ich uratowaniu.

Kolce przeznaczone do sportowych butów są bardzo ważnym elementem wyposażenia obuwia każdego zawodnika, który próbuje swoich sił w sporcie czy lekkoatletyce jednak dla zawodowych biegaczy dobre kolce to podstawa. Oprócz wielu treningów, utrzymywania diety oraz wygodnego stroju trzeba zaopatrzyć się w dość kosztowny zakupy, który skutecznie zbliży do zwycięstwa.