Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseolo/domains/wedkarstwokatowice.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5381
Kiedy wykonywać elektryczne pomiary? - wedkarstwokatowice.pl

Kiedy wykonywać elektryczne pomiary?

 

Każdy właściciel budynku powinien wykonywać pomiary elektryczne. Jest to obowiązek wszystkich obywateli. Jednak najważniejsze w tym wszystkim jest bezpieczeństwo swoje i innych mieszkańców. Jeśli wszystko zostanie zaniedbane może dojść do strasznych rzeczy, w związku z tym trzeba wykonać wszystko jak najszybciej.

Kto wykonuje pomiary?

pomiary elektryczneCelem pomiarów jest przede wszystkim sprawdzenie, czy instalacja elektryczna działa prawidłowo. Może wykonać je każda osoba, która ma odpowiednie uprawnienia, jednak musi potwierdzić je specjalnym świadectwem kwalifikacyjnym. Pomiary elektryczne powinny zostać wykonane jeszcze przed oddaniem danego budynku do użytkowania. Jeśli zdarzają się wyładowania atmosferyczne, silne wiatry, czy też obfite pożary również powinno się wszystko sprawdzić. Tak samo jest w przypadku pożarów, czy powodzi. Są to najczęstsze sytuacje, w których dochodzi do uszkodzenia instalacji. Jeśli w ciągu roku nic się nie dzieje, nie oznacza to, że nie trzeba wykonywać pomiarów. Najbezpieczniej jest przeprowadzać je raz na rok. Oczywiście należy przygotować się na opłaty, których trzeba dokonać po zakończeniu prac przez osoby wykwalifikowane. Nie wolno również zapominać o odebraniu protokołu, który wypisuje elektryk. Powinny znajdować się w nim wszystkie informacje dotyczące oględzin, a także wykonanych badań. Jeśli znajdą się tam jakieś zastrzeżenia, należy niezwłocznie sprawdzić całą instalację. Dzięki temu będzie się bezpiecznym i przede wszystkim będzie można wpuścić wszystkie osoby do danego budynku.

Wykonywanie pomiarów elektrycznych jest bardzo ważne. Każdy jest do tego zobowiązany. Jednak nie chodzi tutaj o przepisy, ale przede wszystkim o własne bezpieczeństwo. Dobrze jest o nie zadbać, nawet jeśli trzeba będzie wszystko sprawdzać kilka razy w roku.