Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseolo/domains/wedkarstwokatowice.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5381
Kawa zielona i jej właściwości - wedkarstwokatowice.pl

Kawa zielona i jej właściwości

Kilka lat temu pojawiły się badania wykazujące, że kawa zielona może wpływać pozytywnie na walkę z dodatkowymi kilogramami, dlatego stała się ona popularniejsza i coraz częściej importowana do Polski. Dziś, ziarna tej kawy, a znacznie częściej już zmielony proszek, znajdziemy w wielu dobrych sklepach, także tych ze zdrową żywnością. Dlaczego dietetycy uważają, że jest to zdrowszy odpowiednik zwykłej, czarnej palonej kawy?

Zalety picia kawy zielonej

kawa zielona importerWiele osób zastanawia się czy picie zielonej kawy faktycznie pomoże im w utracie zbędnych kilogramów. Dietetycy twierdzą, iż jest to zdrowsza alternatywa. Dlaczego? Ponieważ kawa zielona nie jest poddawana procesom spalania, to główny czynnik decydujący o tym, że ma ona więcej naturalnie w niej występujących składników odżywczych, które mają pozytywny wpływ na nasz organizm. Kawa palona po prostu traci część swoich wartości podczas tego procesu, który nadaje jej ten wyjątkowy smak i aromat. Mimo, że tak naprawdę zielona kawa to nieprzetworzona wersja tej czarnej kawy palonej, smakuje ona zupełnie inaczej. Jednak wielu amatorów tej zdrowszej opcji twierdzi, że po pewnym czasie można się przyzwyczaić do jej delikatnie cierpkiego smaku i pić ją z taką samą przyjemnością co tradycyjną wersję. Jeśli interesuje nas kawa zielona importer sprowadza ją do Polski prawie tak samo często co zwykłą czarną kawę paloną, chociaż w mniejszych ilościach. Nie jest ona bowiem tak popularna.

Jeśli przepadamy za kawą, warto zakupić jej alternatywną wersję i zobaczyć jak smakuje kawa zielona. Nawet jeśli nie chcemy rezygnować całkowicie z picia tej tradycyjnej, dobrze jest od czasu do czasu wypić zdrowszy odpowiednik, zarówno w trosce o sylwetkę jak i o walory smakowe. Warto jednak pamiętać by zamówić już sproszkowaną.