Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseolo/domains/wedkarstwokatowice.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5381
Jakie warunki powinien spełniać sygnalizator alarmowy? - wedkarstwokatowice.pl

Jakie warunki powinien spełniać sygnalizator alarmowy?

Obecnie na rynku jest dostępnych kilka rodzajów systemów alarmowych. Najczęściej używane są te, oparte o sygnały dźwiękowe lub wizualne. Jeżeli jednak tego typu systemów chcemy używać w miejscu prac lub magazynie, konieczne jest, aby kupować jedynie te które są wyposażone w odpowiednie certyfikaty, dzięki temu możemy mieć pewność wysokiej skuteczności tego typu rozwiązań.

Czy sygnalizator musi być certyfikowany?

certyfikowany sygnalizator zewnętrznyTo czy system alarmowy będzie spełniał swoją funkcję zależy głównie od tego, czy posiada odpowiednie certyfikaty. Jedynie bowiem certyfikowany sygnalizator zewnętrzny daje nam gwarancję, że będziemy mogli zaufać systemowi alarmowemu zainstalowanemu w naszej firmie. Jest to tak samo ważne zarówno w przypadku systemów przeciwpożarowych jak i antywłamaniowych. Jakie certyfikaty powinien posiadać dobry sygnalizator alarmowy? Przede wszystkim certyfikaty CPR oraz świadectwo dopuszczenia, które wystawiane jest przez Centrum Ochrony Przeciwpożarowej. Tylko wtedy można mec gwarancję wysokiej czułości sygnalizatora, odporności an nagłe zadymienie czy skrajnie wysokie temperatury. Certyfikaty dają nam gwarancję, że dany sygnalizator spełnia odpowiednie wymagania dotyczące jego konstrukcji. Wszystkie certyfikowane sygnalizatory muszą być wykonane z niepalnego tworzywa ABS, które ma właściwości niepalne i będzie stanowić odpowiednią ochronę dla układu elektronicznego tudzież lampy stanowiącej część sygnalizatora. W przypadku sygnalizatorów dźwiękowych, powinny one być wyposażone w źródła dźwięku o charakterystyce pizoceramicznej, czyli również odpornej na ogień, zapalenie, czy nagły, skokowy wzrost temperatur. Warto tutaj podkreślić, że wiele sygnalizatorów, szczególnie tych tańszych, wyprodukowanych przez mniej znane marki, może nie spełniać wszystkich wymagań, które są opisane powyżej. Oznacza to, że nie będą one stanowić odpowiedniego zabezpieczenia, szczególnie gdy mówimy o używaniu ich w użytku profesjonalnym. Dlatego ich użytkowanie nie jest wskazane, gdy mają być stosowane w użytku profesjonalnym.

Systemy alarmowe różnią się specyfika działania i sposobem powiadamiania o zbliżającym się niebezpieczeństwie, ale jeżeli chcemy mieć pewność, ze w razie zagrożenia zareagują prawidłowo, upewnijmy się, że posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty. Najważniejszymi certyfikatami, które powinny posiadać systemy alarmowe, to certyfikat CPR oraz Świadectwo Dopuszczenia.