Jaki materiały malarskie oferują sklepy plastyczne?

Artyści do przygotowania narzędzi malarskich używają bardzo często półproduktów, wytwarzanych przez siebie. Dawniej stosowali naturalne środki do wykonywania swoich prac. Pozyskiwanie odpowiedniej ilości farby, o dobrej konsystencji zajmowało bardzo dużo czasu. To samo tyczyło się krosna malarskiego, było wyplatane z włókien lnu.

Z jakich materiałów zrobione są podobrazia malarskie?

krosna malarskieW teraźniejszych czasach artyści wykorzystują przeróżne materiały, na które mogą aplikować farbę. Wśród oceny, najlepszymi farbami pod względem jakości, są farby olejne. Ich czas schnięcia jest bardzo długi, ponieważ zawierają w sobie olej, ale dzięki temu zachowują stale swój intensywny kolor. Drugim rodzajem farb użytkowanym przez artystów jest akryl. W odróżnieniu do oleju rozcieńcza się go w wodzie, a nie terpentynie. Następnym rodzajem farb są tempery. Po wyschnięciu są bardziej matowe i tak samo jak akryl jest farbą wodną. Na rynku jest duży wybór farb różnych producentów, różnią się one od siebie pod względem jakości. Najbardziej przewidziane do nauki malowania, są farby plakatowe, ze względu na konsystencję i jakość. Nie tylko samych farb na rynku jest dużo. Firmy zapewniają nam duży wachlarz podkładów do malowania, od specjalnie zagruntowanych kartonów aż do desek. Najbardziej popularne są  podobrazia malarskie, wykonane z materiału naciąganego na krosno. Włókna szyte są z lnu, bawełny i tworzywa sztucznego. W pierwszej kolejności, materiał pokrywa się klejem kostnym, na tyle grubo by dobrze wchłoną. Dzięki takiemu zastosowaniu płótno będzie twarde i naciągnięte. Następnym procesem jest pokrycie całości podkładem, po takim zastosowaniu farba mocno będzie się trzymała materiału. Ostatnim z elementów budowy jest drewniane krosno. Dobór drewna, nie zmienia parametrów jakościowych. W większości płócien stosuje się drewno świerkowe, lub sosnowe. Deski zostają oheblowanie i połączone przez złącze stolarskie, wykonane na frezarce poziomej. Tak wykonane krosna malarskie znajdują się na rynku.

Kształt płócien jest uniwersalny, można stworzyć każdą kształt oraz rozmiar. Po skończeniu malowania do zabezpieczania obrazu, używa się werniksu. Natomiast na odwrocie znajdują się zabezpieczające kliny, należy je dość mocno umieścić w otworach, tak ty podczas transportu nie wyleciały od drgań.