Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseolo/domains/wedkarstwokatowice.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5381
Jaki materiał izolacyjny jest najlepszy? - wedkarstwokatowice.pl

Jaki materiał izolacyjny jest najlepszy?

Każdy budynek, niezależnie, czy o zastosowaniach przemysłowych, gospodarczych czy mieszkalnych, musi być właściwie odizolowany od czynników zewnętrznych. Oprócz niekorzystnych czynników atmosferycznych, takich jak deszcz czy mróz, nie mniej ważne jest odizolowanie budynku na przykład od ognia. W tych zastosowaniach najlepiej sprawdzają się płyty z poliuretanu.

Właściwości płyty warstwowej PIR

płyty warstwowe pirJeżeli zależy Ci na znalezieniu materiału, który wykazuje kompleksowe właściwości izolacyjne, dobrym wyborem mogą być płyty poliuretanowe. Do nich należą między innymi płyty warstwowe pir, które znalazły już wielu zadowolonych użytkowników. Płyty te są wybierane przede wszystkim ze względu na fakt, że zapewniana przez nie izolacja termiczna stoi na zdecydowanie najwyższym poziomie pośród innych podobnych materiałów izolacyjnych. Płyty te, zgodnie z nazwą, składają się z kilku warstw, co świadczy o ich skuteczności izolacyjnej. Najważniejszą strukturą tych płyt jest rdzeń stworzony z pianki poliuretanowej PIR, który w połączeniu z wierzchnią warstwą termoizolacyjną sprawia, że jest to materiał o zdecydowanie najlepszych właściwościach termoizolacyjnych na rynku. Kolejną zaletą tego typu płyt warstwowych jest ich bardzo niska waga, dzięki czemu montaż tego materiału przebiega niezwykle szybko i sprawnie. Zastosowania tych płyt izolacyjnych są niezwykle szerokie. Można je stosować między innymi w izolacji budynków gospodarczych, mieszkalnych, a nawet przemysłowych czy tych o zastosowaniach użytkowych i komercyjnych. Co ważniejsze nic nie stoi na przeszkodzie, aby stosować je zarówno na zewnątrz budynku, jak i od jego wewnętrznej strony. Dzięki temu, płyty PIR idealnie sprawdzą się w izolacji fundamentów, posadzek, a nawet dachów.  To jednak nie jedyne zalety tego materiału. Jak się okazuje, płyty PIR nie chłoną wody i są odporne na wszelkiego rodzaju rozpuszczalniki. Niska nasiąkliwość odpowiada zaś za wspomniane wcześniej możliwe zastosowanie poniżej poziomu gruntu, na przykład do izolacji fundamentów.

Dobór odpowiedniego materiału do izolacji jest bardzo ważny. Tylko skuteczna izolacja sprawi, że możemy zaoszczędzić spore środki na opłatę za klimatyzacje czy ogrzewanie pomieszczeń. Dlatego tez należy wybierać te materiały izolacyjne, które gwarantują najlepsza ochronę.