Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseolo/domains/wedkarstwokatowice.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5381
Jak wykryć arytmię serca? - wedkarstwokatowice.pl

Jak wykryć arytmię serca?

Zaburzenia rytmu pracy serca mogą być bardzo niebezpieczne, oraz świadczą o bardzo poważnych schorzeniach układu krążenia czy też sera. Ich wczesne wykrycie pozwala na szybkie wdrożenie leczenia i tym samym na uratowanie życia pacjenta. Obecnie bardzo popularne jest badanie przy pomocy holtera.

Czym jest Holter?

polecany holter ekg w KrakowieZaburzenia rytmu pracy serca mogą być objawem świecącym o bardzo poważnych schorzeniach układu krążenia, wad sera, arytmii i innych groźnych dla życia chorób. Dlatego też niezmiernie ważne jest szybkie zdiagnozowanie błędnej pracy serca, do czego można wykorzystywać polecany holter ekg w Krakowie. Badanie przy pomocy tego urządzenia jest nowością na polskim rynku i jest oferowane wyłącznie przez najbardziej znanych specjalistów jak również przychodnie i kliniki. Wyjątkowością badania przy pomocy holter jest fakt, że dostarcza ono informacji o pracy serca z okresu całej doby, co jest niezmiernie istotne. Zaburzenia rytmu pracy serca są zjawiskiem chwilowym więc bardzo często okazuje się, że podczas standardowego badania w przychodni mogą zostać niewykryte. Holter zaś to urządzenie, które pacjent nosi ze sobą przez całą dobę i które dostarcza lekarzowi prowadzącego informacji o jakichkolwiek oznakach występowania arytmii serca. Dzięki temu wykrycie zaburzeń rytmu pracy serca i wiążących się z tym objawem chorób jest zdecydowanie większe. Holter to urządzenie wielkości walkmana, a nazwa tego urządzenia bierze się z nazwiska jego wynalazcy. Plusem jego są niewielkie rozmiary oraz fakt, że zbiera informacje o arytmii serca również w czasie snu pacjenta, kiedy to zaburzenia te występują najczęściej. Co więcej, badanie przy pomocy holtera nie zakłóca zbytnio normalnego trybu życia pacjenta w ciągu dnia. Warto jednak na czas badania zrezygnować z diety oraz z uprawiania sportu, gdyż może to zakłócić wiarygodność przeprowadzonych badań. Jeżeli jednak pacjent w czasie badania będzie zachowywał się normalnie, jest większa szansa na to, że wyniki będą w pełni miarodajne.

Wczesne wykrycie symptomów nieprawidłowej pracy serca daje szansę na powstrzymanie rozwoju chorób związanych z układem krążenia. Badania w przychodni są mało miarodajne, gdyż do zaburzeń pracy serca najczęściej dochodzi w nocy. Na szczęście stosując specjalnej urządzenia pomiarowe, można znacznie szybciej wykryć choroby serca.