Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseolo/domains/wedkarstwokatowice.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5381
Jak we Francji ubiegać się o zwrot podatku VAT? - wedkarstwokatowice.pl

Jak we Francji ubiegać się o zwrot podatku VAT?

Każdego roku turyści odwiedzający Europę zostawiają miliony dolarów podlegających zwrotowi podatków od sprzedaży. Dla niektórych ból głowy związany ze zwrotem nie jest wart kilku dolarów. W przypadku, gdy robisz obszerne zakupy dość łatwe jest ubieganie się o zwrot. Na wycieczkę zabierz ze sobą paszport. Zdobądź niezbędne dokumenty od sprzedawcy. Kiedy wyjeżdżasz znajdź odpowiednich ludzi na lotnisku, w porcie lub na granicy. Standardowy podatek od wartości dodanej w Unii Europejskiej wynosi od 8 do 27 procent na kraj . Dokładne stawki i minimalne kwoty zakupów zmieniają się w zależności od rodzaju nabywanych towarów Taki zwrot VAT z Francji możesz dla pewności każdorazowo sprawdzić u kupców na miejscu.

 Zwrot VAT-u we Francji krok po kroku

zwrot VAT z FrancjiChociaż nie masz prawa do zwrotu podatku od hotelu i posiłków, możesz odzyskać większość podatku zapłaconego od towarów takich jak ubrania, słodycze i kryształy. Nie należy korzystać z zakupionych towarów przed opuszczeniem Europy. Aby otrzymać zwrot VAT z Francji w zależności od kraju Twoj zakup musi być powyżej określonej kwoty. Należy pamietać minimum u jednego sprzedawcy detalicznego. W obecnym prawie dotyczącym zwrotu podatku nie działa zsumowanie zakupów w różnych sklepach, aby osiągnąć wymaganą kwotę. Jeśli robisz dużo zakupów najlepiej wybrać jedno miejsce, w którym możesz na głowne zakupy. O zwrot VAT z Francji należy ubiegać się w ciągu trzech miesięcy od zakupu. Dokładne szczegóły odzyskania pieniędzy będą zależeć od tego, jak dany sklep organizuje proces zwrotu pieniędzy. W większości przypadków dokumenty zwrotów będą prezentowane na lotnisku w drodze do domu. Niektóre sklepy oferują  obsługę całego procesu. Jeśli świadczą tę usługę, prawdopodobnie mają w oknie jakąś naklejkę „Bez podatku”. Niektórzy kupcy zwracają VAT na Twoją kartę kredytową na miejscu. Ewentualnie możesz otrzymać natychmiastowy zwrot w pobiliskim kantorze. Zwykle są to kantory wymiany walut w pobliżu turystycznych centrów handlowych tzw.Champs-Elysées. Może być wymagane stemplowanie dokumentów na granicy a następnie odeslanie ich z powrotem. W przypadku gdy sklep lub agencja nie otrzyma formularzy może obciążyć Twoją kartę kredytową kwotą zwrotu podatku.

Zwrot nastąpi w walucie kraju z którego wyjeżdżasz. Jeśli chcesz otrzymać zwrot w innej walucie np. dolarach amerykańskich, będziesz podlegać ich niekorzystnemu kursowi wymiany. Nawet przestrzegając wszystkich instrukcji, czasami zwrot podatku VAT po prostu się nie sprawdza. Na przykład wszystkie dokumenty są gotowe, gdy dotrą na lotnisko, ale nie mogą znaleźć urzędnika celnego do przetworzenia lub przekazania formularzy. Co powoduje prawdopodobnie brak zwrotu podatku. Tylko Ty możesz decydujesz, czy zwroty VAT są warte działań. Jeśli chodzi o mnie, moimi ulubionymi pamiątkami z podróży są moje zdjęcia, dziennik i wspomnienia. Są bezcenne i zwolnione z podatków i biurokracji.