Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseolo/domains/wedkarstwokatowice.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5381
Jak odżywiać konie uprawiające sport? - wedkarstwokatowice.pl

Jak odżywiać konie uprawiające sport?

Konie uprawiające sporty mają specyficzne wymagania. Właściciele nie tylko muszą dbać o ich sprawność fizyczną, ale również o ogólny dobrostan zwierzęcia. Gdy jeden z elementów pielęgnacyjnych zostaje zaniedbany nasze zwierzę może mieć o wiele gorsze osiągi.

Konie uprawiające sport – odżywianie 

suplementy dla koni sportowychKonie sportowe są narażone na wiele obciążeń oraz kontuzji. Nie tylko podczas treningów, ale również podczas zawodów jeździeckich. Organizm konia uprawiającego sport musi mieć duże zapasy energii. Konie uprawiające sporty są bardzo aktywne i potrzebują pełnowartościowej diety. Dieta powinna składać się z pełnowartościowych karm, które w pełni uzupełniają niedobory i zapotrzebowania zwierzęcia. Po intensywnym treningu koń musi zregenerować siły więc potrzebuje wysokoenergetycznej karmy. Jeśli zauważymy, że nasze zwierzę zbyt długo się regeneruje lub na treningach jest rozkojarzone oznaczać to może braki ważnych elementów w diecie konia. Jeśli zauważymy, że zwierzę ma problemy z koncentracją na treningu możemy zakupić suplementy dla koni sportowych. Wspomagają one kondycję oraz osiągane wyniki w sporcie. Szczególnie dedykowane są koniom trenującym oraz uczestniczącym w zawodach jeździeckich. Suplementy pozwalają również chronić konie przed kontuzjami i urazami. Gdy jednak kontuzja się przydarzy wierzchowiec o wiele szybciej dochodzi do zdrowia. Jego organizm ma lepsze zdolności regeneracyjne. Wybierając suplementy musimy zwracać uwagę, jakim zwierzętom są dedykowane. Dzięki temu możemy nie tylko poprawić ich wydajność, ale mamy pewność, że wszelkie braki składników odżywczych są na bieżąco uzupełniane.

Konie sportowe narażone są na kontuzje i urazy. Mają również o wiele większe zapotrzebowanie żywieniowe od zwierząt rekreacyjnych. Ich dobra kondycja i zdrowie zależy od prawidłowej diety oraz odpowiedniej suplementacji. Bez tych dwóch elementów nasze zwierzę nie będzie w pełni wykorzystywać swojego potencjału.