Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseolo/domains/wedkarstwokatowice.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5381
Jak i kiedy uzdatniać wodę? - wedkarstwokatowice.pl

Jak i kiedy uzdatniać wodę?

Woda krążąca w naszej instalacji nie zawsze może poszczycić się idealnymi parametrami. Użytkownicy wody z własnej studni często mierzą się z nadmiarem żelaza i manganu, natomiast woda dostarczana nam przez wodociągi zawiera ponadprzeciętne ilości wapnia i magnezu, co sprawia, że jest bardzo twarda i przez to problematyczna. Jak poradzić sobie ze złymi parametrami wody płynącej z kranu?

Uzdatnianie wody na potrzeby domowesprawdzona stacja uzdatniania wody

Niestety bardzo często nie jesteśmy zadowoleni z parametrów wody w domu, nawet jeśli jest to woda dostarczana nam przez miejscowe wodociągi. Choć spełnia ona wymagane normy wody użytkowej, często zdarza się, że jest wodą bardzo twardą, co niesie ze sobą szereg problemów. Sytuacja jest jeszcze bardziej skomplikowana, jeśli czerpiemy wodę z własnego ujęcia. W takim wypadku odpowiednio dobrana filtracja jest niezbędna. Sprawdzona stacja uzdatniania wody przyda się w niejednym domu, niezależnie od tego, jak bardzo niekorzystne są parametry wody w naszej instalacji. Właśnie od określenia tych parametrów należy zacząć. Zbadanie próbki wody można zlecić miejscowemu oddziałowi sanepidu lub też prywatnym laboratoriom. Jeśli natomiast czerpiemy wodę z wodociągów, to one są zobligowane do przedstawienia nam szczegółowych danych na temat dostarczanej nam wody. Z gotowymi wynikami badania należy udać się do wybranej firmy zajmującej się instalacjami filtrującymi. W oparciu o wyniki badań będziemy w stanie dopasować potrzebny system filtracji. Sprawdzona stacja uzdatniania wody może oczyszczać ją kompleksowo, nawet wtedy, jeśli woda posiada naprawdę złe parametry i wymaga kilkuetapowego filtrowania. Kolumna ciśnieniowa, w której znajduje się pracujące złoże filtracyjne, może być w formie jednego lub kilku zbiorników, w zależności od potrzeb. Obok kolumny filtracyjnej, stacja składa się także z głowicy sterującej jej pracą oraz z kolumny zawierającej roztwór regeneracyjny. Roztwór ten ma za zadanie regularnie oczyszczać złoże filtracyjne, dzięki czemu nie ma konieczności jego częstej wymiany (wystarczy raz na kilka lat).

Użytkowanie stacji uzdatniającej nie wymaga od nas specjalnych nakładów pracy, urządzenie pracuje automatycznie. Jedyną aktywnością z naszej strony jest regularna kontrola poziomu roztworu regeneracyjnego i uzupełnianie go w razie konieczności. Warto także raz na jakiś czas sprawdzić parametry wody przed i po filtracji, aby upewnić się, że urządzenie działa zgodnie z przeznaczeniem.