Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseolo/domains/wedkarstwokatowice.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5381
Intuicyjny i czuły kardiomonitor - wedkarstwokatowice.pl

Intuicyjny i czuły kardiomonitor

 

Na co dzień pracuję na szpitalnym oddziale ratunkowym jako pielęgniarka. Bardzo lubię swoją pracę, daje mi ona dużo satysfakcji chociaż czasami jest ciężko. Zdarzają się dni kiedy ma się wszystkiego dość, a pacjenci, którzy są przyjmowani na SOR potrafią tylko krzyczeć i mieszać nas z błotem. Taka praca i zdajemy sobie z tego sprawę, ale jednak ciężko się przyzwyczaić nawet po dziesięciu latach pracy w podobnych warunkach.

Nowy sprzęt na oddziale

nowy kardiomonitorOstatnio mieliśmy jednak dużo lepszych dni, ponieważ na naszym oddziale pojawił się nowy kardiomonitor. Jest on bardzo zaawansowany i dużo lepszy niż ten poprzedni, który był już dość stary. Teraz praca z pacjentami kardiologicznymi to wręcz przyjemność. Pod warunkiem, że nie przyjeżdżają do nas z ostrym zawałem lub niewydolnością krążenia bo wtedy musimy działać bardzo szybko i nie ma czasu na pomyślenie nawet o tym, że super podłączamy nowy kardiomonitor. Jako że pracujemy na szpitalnym oddziale ratunkowym to często mamy takie przypadki ze stanami nagłymi. Najczęściej są to zawały serca, udary. Pacjenci, którzy są przywożeni przez karetki często są już ustabilizowani, ale zdarza się, że stan pacjenta potrafi się pogorszyć już po przyjęciu do nas. Całe szczęście, że mamy ten nowy kardiomonitor, ponieważ bardzo prosto się go podłącza, jest on bardzo czuły, więc nie musimy co chwila przepinać elektrod. Mam nadzieję, że kolejne sprzęty też nasz wymienią. Nie da się ukryć, że na oddziale bardzo brakuje nowego wyposażenia, ale trzeba sobie jakoś radzić. Musimy przyzwyczaić się do tego co mamy i tak pracować. W sumie dla nas co pracują po kilka lat to nie ma problemu, ponieważ na takich sprzętach nas uczyli pracować jak jeszcze byliśmy w szkole. Gorzej mają nasi praktykanci, którzy są przyzwyczajeni do nowinek bo na uczelni są sale wyposażone w nowy sprzęt. Wtedy jak tacy przyjdą i zmierzą się z rzeczywistością to mogą być w szoku.

Pomimo przestarzałego sprzętu ogólnie nie mamy, na co na naszym oddziale. Nie brakuje środków opatrunkowych, zespół jest bardzo zgrany. Mam nadzieję, że nowy kardiomonitor to dopiero początek wymiany sprzętu. Zresztą pracowałam na starym tyle lat, że mogę popracować jeszcze trochę albo i dłużej. Najważniejsze jest dobro pacjentów. Dopóki sprzęty pomagają ratować nam ich życie to nie ma na co narzekać.