Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseolo/domains/wedkarstwokatowice.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5381
Innowacyjne elektryczne skutery inwalidzkie - wedkarstwokatowice.pl

Innowacyjne elektryczne skutery inwalidzkie

 

Jestem od urodzenia niepełnosprawna. Cierpię na mózgowe porażenie dziecięce, a co za tym idzie – mam ogromnie trudności z poruszaniem się. Moim marzeniem jest mieć elektryczny skuter inwalidzki, dzięki któremu byłabym bardziej mobilna i niezależna. Do tej pory, zakupy robił mi opiekun, bo ja nie dotarłabym do centrum handlowego nawet przez cały dzień. Dowiedziałam się, że skutery inwalidzkie są dofinansowane z funduszu zdrowotnego. Musze jednak dowiedzieć się, jakie dokumenty są potrzebne do wystąpienia z wnioskiem o dofinansowanie.

Uniwersalne elektryczne skutery inwalidzkie dla niepełnosprawnych

elektryczny skuter inwalidzkiPrzedzwoniłam do funduszu i już wszystko wiem. Mogę starać się o dofinansowanie, które prawie w całości pokryje koszty skutera inwalidzkiego. Wystarczy, że złożę kilka dokumentów, jak orzeczenie o niepełnosprawności, zaświadczenie o dochodach, ksero dowodu osobistego i prośbę o dofinansowanie, która należy dobrze uargumentować. Postaram się na jutro to wszystko dostarczyć do urzędu. Taki elektryczny skuter inwalidzki bardzo ułatwiłby mi funkcjonowanie w społeczeństwie. Może nawet przez chwilę, mogłabym, „zapomnieć” o tym, że jestem niepełnosprawna. Nigdy nie czułam się przez to gorsza, czy napiętnowana, ale nie ukrywam, że niemal codziennie spotykałam się z wieloma trudnościami. Największym dla mnie problemem są bariery architektoniczne, wszelkiego rodzaju progi, schody i płoty. Jest też problem z wejściem do pociągu, czy autobusu. Jeszcze kilka lat temu, mało który autobus był niskopodłogowy. Niestety, ale ludzie nie są skorzy do pomocy, często robią to z łaską. Nie przepuszczają mnie, wchodzą na wózek, zdarza się nawet, że wyśmiewają. Trudno w tym kraju jest żyć osobom z niepełnosprawnością. Dzięki skuterowi inwalidzkiemu mogłabym sama się szybko przemieszczać w dane miejsce, bez proszenia się ludzi o pomoc. Przyznam, że nie lubię tego robić.

Jeżeli przyznana zostanie mi dotacja na skuter inwalidzki, to już na wiosnę mogłabym nim jeździć. Ceny takich skuterów są wysokie. Najtańszy model kosztuje około pięciu tysięcy złotych. Są także bardzo drogie modele, nawet za trzydzieści tysięcy. Jeżeli nie otrzymam dofinansowania to będę zbierać pieniądze na używany skuter inwalidzki, który kosztuje dwa tysiące złotych albo nawet mniej.