Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseolo/domains/wedkarstwokatowice.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5381
Grzybnie do ogrodu - wedkarstwokatowice.pl

Grzybnie do ogrodu

Mnóstwo osób uwielbia spacerować po lesie w poszukiwaniu grzybów. Jednak niekiedy okazuje się, że takich grzybów po prostu w lesie nie ma. Jednak jak się okazuje, grzyby mogą być uprawiane również na naszych podwórkach. I tyczy się to nie tylko pieczarek ale również grzybów jadalnych, które są najczęściej spotykane w dzikich lasach. Umożliwiają nam to szczepionki mikoryzowe, które się stosuje pod korzeniami drzew. Możemy je umieszczać zarówno pod drzewami iglastymi jak i liściastymi. 

Najlepsze szczepionki mikoryzowe 

grzybnia prawdziwkaNa dzień dzisiejszy grzyby leśne są bardzo pożądanymi darami natury. Pełnią one bardzo ważną funkcję w świecie kulinarnym. Są one dodatkiem do wielu wyśmienitych potraw. Jednak nie da się ukryć, że przy zbieraniu takich grzybów trzeba się dość mocno namęczyć. Chodzi o to, że konieczne bywa odbywanie spacerów po leśnych bezdrożach. Od jakiegoś czasu zaczęto jednak produkować w laboratorium specjalne szczepionki, dzięki którym dochodzi do rozwijania się grzybni różnych grzybów jadalnych. Szczególnie ceniona w ostatnim czasie jest grzybnia prawdziwka. Jest to jednak potoczna nazwa ponieważ oficjalnie grzyb ten zwany jest borowikiem szlachetnym. Wspomniana grzybnia występuje jednak również w innych wersjach. Przykładowo możemy zakupić szczepionki, które doprowadzą do powstawania grzybni borowika ceglastoporego, maślaka, podgrzybka czy nawet czubajki kani. Warto zaznaczyć, że grzyby żyją w symbiozie z drzewami i roślinami obok których się znajdują. W przypadku drzew jest tak, że dzięki grzybom poprawia się wchłanianie różnych substancji odżywczych przez system korzeniowy. W szczególności dzięki grzybom jest możliwe lepsze wchłanianie składników, które z reguły nie wchłaniają się zbyt szybko. Przykładem tego może być żelazo oraz fosfor. Grzyby również nie mogłyby istnieć bez dostępu do korzeni innych roślin. Nie można więc grzybów zaliczyć do pasożytów a bardziej do organizmów symbiotycznych. 

Na dzień dzisiejszy dość dużo osób zdecydowało się na zainwestowanie w grzybnie w ogrodzie. Szczególnie często wybierane są grzybnie, które świetnie współpracują z drzewami iglastymi. Wspomniana już wcześniej grzybnia prawdziwka może być w tym wypadku idealnym rozwiązaniem. Grzybnie te najczęściej już po dwóch latach zaczynają wydawać pierwsze owoce.