Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseolo/domains/wedkarstwokatowice.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5381
Górskie buty na zimę - wedkarstwokatowice.pl

Górskie buty na zimę

W góry możemy pojechać praktycznie o każdej porze roku. Każda z nich ma swój urok i niemal w każdej pogodzie możemy korzystać z wędrówek górskich. Oczywiście są takie momenty, kiedy robi się niebezpiecznie. Zazwyczaj wówczas zamykanych jest część szlaków. Ale poza tym potrzebujemy tylko odpowiedniego stroju i możemy podziwiać górskie widoki w różnych porach roku. Za każdym razem zapierają one dech w piersiach i pozwalają człowiekowi zapomnieć o problemach. 

Idealne buty na zimowe wędrówki

wysokie buty trekkingowe na zimęMoje dotychczasowe wyjazdy w góry odbywały się latem. Kilka razy, przejazdem, zachaczyłam o znane miejscowości późnią jesienią raz zimą, ale nie miałam wówczas okazji wybrać się na jakikolwiek spacer po górskich trasach. W tym roku, po raz pierwszy, mam zaplanowany wyjazd w góry zimą. Oczywiście nauczę się w końcu jeździć na nartach i to jest priorytetem. Jednak, z racji tego, że zapowiada się słoneczna i piękna pogoda, to chciałabym też wybrać się na jakieś wędrówki. Nigdy bowiem nie chodziłam po górach, kiedy leżał na nich śnieg. A podobno jest wtedy pięknie. Do takich wędrówek trzeba jednak się odpowiednio przygotować. W pierwszej kolejności kupiłam wysokie buty trekkingowe na zimę, w których mam pewność, że nie przemoczę nóg, chodząc po śniegu. Buty, w których chodzę po górach latem są bowiem zbyt cienkie na mróz i mogłyby nie wytrzymać takiej ilości wody. Buty górskie dedykowane na zimę są w pierwszej kolejności wodoodporne, no i odpowiednio ocieplone. Udało mi się znaleźć takie, idealnie pasujące na moją dość małą nogę. Cieszę się, że nie muszę się przejmować pozostałymi elementami garderoby. Wystarczy mi bowiem mój strój narciarski. Kurtka i spodnie są na tyle ciepłe, że nie będę odczuwała w nich nawet dużego mrozu. Zimowe buty w góry cechują się też tym, że są bardzo wysokie. Dzięki temu śnieg nie wpada nam do środka. 

Zimowa wędrówka po górach należy do jednych z najbardziej urokliwych. Tak słyszałam. Jak jest naprawdę przekonam się niedługo, bo pierwszy raz będę miała okazję być w górach zimą. Musiałam w tym celu zakupić odpowiednie obuwie. Są to wysokie buty trekkingowe, które są dobrze ocieplone i skutecznie chronią nogę przed przemoknięciem. Są one też zdumiewająco lekkie, przez co są bardzo wygodne. Przez swoją wysokość chronią też przed wpadaniem śniegu.