Gaz pieprzowy do samoobrony

Powrót do domu z pracy późną porą może bardzo często wiązać się z koniecznością zapewnienia sobie bezpieczeństwa. Nigdy nie jest przecież wiadome, na kogo się natrafi, a niektóre osoby, mogłyby nawet zechcieć wyrządzić krzywdę. Z tego względu warto wybrać akcesoria umożliwiające zapewnienie sobie bezpieczeństwa i w przypadku agresora wykorzystanie ich po to, by zawiadomić policję lub uciec. 

Ochronny i wydajny gaz pieprzowy

przenośny gaz pieprzowyJednym z elementów, które zapewnią bezpieczeństwo podczas nocnych podróży, jest gaz pieprzowy. Można nim psiknąć napastnikowi prosto w twarz po to, aby chwilowo został obezwładniony, a w pozyskanym czasie zadzwonić na policję lub go po prostu obezwładnić na przykład przyszpilając do ziemi albo zakładając dźwignię. Warto dodać, że urządzenie tego typu jest legalne i skuteczne, dzięki czemu z całą pewnością uniknie się ewentualnych sytuacji związanych z zagrożeniem. By przenośny gaz pieprzowy mógł zostać szybko użyty, konieczne okazuje się jego schowanie w podręcznym miejscu na przykład w kieszeni. W ten sposób można go szybko wyciągnąć, ponieważ agresor najprawdopodobniej nie zaczeka, aż łaskawie wyciągnie się narzędzie obronne. Na rynku dodatkowo są dostępne specjalne kabury na rzep – można je założyć na szlufce lub pasku, dzięki czemu są one jeszcze bardziej podręczne w maksymalnie efektywny sposób. Podczas użycia należy pamiętać, aby nie stać jednak w miejscu, w którym wieje wiatr, ponieważ gaz może polecieć w stronę użytkownika, a to by okazało się swego rodzaju samookaleczeniem. Warto także zauważyć, że wysokojakościowe gazy pieprzowe są nieco silniejsze aniżeli te w niższej cenie. Dzięki nim możliwe jest utrzymanie efektu piekących oczu na dłużej, dzięki czemu sam przeciwnik będzie obezwładniony na dłuższy czas – wtedy an pewno zdąży się uciec lub zadzwonić na policję w celu złapania agresora i wymierzeniu mu stosownej kary zapisanej w szeroko pojętym kodeksie karnym. Jak się okazuje, gaz jest też narzędziem stosunkowo niedrogim.

Dzięki wykorzystaniu gazu pieprzowego istnieje możliwość efektywnego zapewnienia sobie bezpieczeństwa. Jest to szczególnie istotne wtedy, gdy wraca się do domu późną porą. Nigdy nie jest wiadome kto lub co czai się w ciemnych uliczkach, w związku z czym warto być przygotowanym na wszelkie ewentualności. Konieczna jest szybka reakcja.