Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseolo/domains/wedkarstwokatowice.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5381
Formy silikonowe do rękodzieła - wedkarstwokatowice.pl

Formy silikonowe do rękodzieła

Jakiś czas temu postanowiłam spróbować jakiegoś nowego hobby. Miałam nadzieję, że uda mi się znaleźć ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu. Po zastanowieniu uznałam, że mogłabym spróbować swoich sił w rękodziele. Bardzo podobają mi się unikatowe ozdoby czy przedmioty praktyczne, które ozdabia się ciekawymi elementami. Dawniej bardzo lubiłam zajęcia plastyczne, więc postanowiłam samodzielnie stworzyć kilka dekoracji, które urozmaiciłyby wystrój mojego mieszkania.

Odlewy wykonane przy pomocy silikonowych foremek

odlewy formy silikonoweZapoznałam się z różnorodnymi technikami, aby znaleźć coś dla siebie. Bardzo mi się spodobał decoupage, ponieważ pozwala na wykorzystywanie bardzo różnych materiałów. Takie połączenia mi się bardzo podobają, ponieważ nadają dziełom niepowtarzalnego charakteru. Poza tym mam różne papiery, kawałki drewna, sznurki, które mogę wykorzystać do stworzenia czegoś ciekawego. Postanowiłam jednak zaopatrzyć się jeszcze w kilka rzeczy. Na samym początku zdecydowałam się na własnoręczne ozdobienie pudełka, które stanie się szkatułką na biżuterię. Chciałam, aby znalazły się na nim trójwymiarowe dekoracje. Poszukałam więc informacji o tym, jak się je robi. Potrzebna jest odpowiednia masa, z której powstają odlewy o różnych kształtach. Jeżeli chodzi o takie odlewy formy silikonowe mogą mieć bardzo różne kształty. Znajdziemy na przykład kwiaty, serca, obramowania, napisy – opcji jest naprawdę bardzo wiele. Można więc wybrać takie, które najbardziej pasują do stylu, jaki się nam podoba. Zdecydowałam się na kilka elementów kwiatowych oraz fantazyjnych ramek. Miałam nadzieję, że uda mi się dzięki nim stworzyć piękne dekoracje do mojej szkatułki. Nie mogłam się doczekać, aż wypróbuję te foremki. Korzystanie z nich okazało się bardzo proste i bezproblemowe. Wypełniłam je gotową masą i musiałam zaczekać, aż w pełni ona zastygnie. Po tym mogłam się cieszyć estetycznymi ozdobami.

Stosowanie foremek wykonanych z silikonu jest bardzo proste. Dużą zaletą takiego materiału jest to, że zachowuje on swój kształt i nawet po intensywnym użytkowaniu nie traci on swoich właściwości. Możemy więc wykonać wiele takich samych trójwymiarowych elementów, które doskonale sprawdzają się do ozdabiania najróżniejszych przedmiotów. Dzięki nim udało mi się stworzyć unikatowe dekoracje.