Eleganckie ubranka na chrzest

Jeszcze przed narodzinami dziecka rozmawiamy na temat organizacji chrztu, które jest bardzo ważnym i wyjątkowym wydarzeniem dla naszej malutkiej pociechy, jak również i dla nas samych. Dlatego też tak bardzo nam zależy by ta uroczystość była odpowiednio przygotowana, a nasze dziecko w tym dniu wyglądało przepięknie. Istotnym elementem będzie wybór odpowiedniego ubranka, który będzie wygodny dla dziecka oraz wpisze się w odświętny charakter uroczystości, jaką jest chrzest.

Jak wyjątkowo i elegancko ubrać niemowlę?

długie eleganckie ubranka niemowlęceCzęsto zastanawiamy się, jakie powinny być ubranka do chrztu? W dawnych czasach bardzo popularną kreacją chrzcielną były długie suknie wykonywane z najdelikatniejszych tkanin i ręcznie robionych koronek. Suknie te przechodziły w tradycji z jednego dziecka na drugie i zakładane były zarówno dziewczynkom, jak i chłopcom. Obecnie zauważamy, że moda na długie eleganckie ubranka niemowlęce do chrztu znów powraca i wielu rodziców poszukuje fasonów  ubranek w tym właśnie stylu. Na szczęście wielu producentów wychodzi naprzeciw i tworzy piękne stylizacje dokładnie w takiej stylizacji. W wielu sklepach stacjonarnych oraz internetowych możemy zapoznać się z bogatą ofertą ubranek na Chrzest Święty. Modele sukieneczek są głównie przeznaczone do dzieci, które jeszcze nie chodzą, ponieważ są bardzo długie, tak że zakrywają dziecku nóżki. Uszyte są z wysokiej jakości materiału z wykorzystaniem przepięknej, delikatnej koronki w kolorze białym lub bardzo jasnym ecru w drobne zdobienia w postaci falbanek, koronek lub kwiatowych wzorów. Jednym elementem, w przeciągu długich lat, który w pełni nie uległ jeszcze zmianie to kolor ubranek do chrztu. W dalszym ciągu panuje jasna kolorystyka głównie w kolorze białym, ponieważ biel symbolizuje czystość, radość i nowe życie. Wybierane są również barwy beżu oraz ecru, ale zdążają się również pojedyncze przypadki wyboru odcienia pudrowego różu oraz błękitu.

W tak szerokiej ofercie ubranek na rynku nie możemy zapominać przede wszystkim o wygodzie naszego maluszka w tym ważnym dla niego dniu. Krępujące ruchy, sztywne stroje, bogato zdobione kokardami, cekinami i dużą ilością warstw, nie będą dobrym wyborem. Należy pamiętać, że w dniu Chrztu Świętego to dziecko jest przecież najważniejsze, a nie ilość dekoracji oraz ozdób.