Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseolo/domains/wedkarstwokatowice.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5381
Ekologiczne mydła do twarzy - wedkarstwokatowice.pl

Ekologiczne mydła do twarzy

Coraz więcej osób decyduje się na rezygnację z niektórych kosmetyków ze względu na plastikowe opakowania. Na początku najczęściej w odstawkę idą żele pod prysznic, żele do mycia twarzy oraz te do higieny intymnej. Niektórzy przestawiają się na mydła w kostce. Nie jest to jednak rozwiązanie dla każdego, ponieważ z reguły te mydła bardziej przesuszają skórę, poza tym są tacy, którzy używanie mydeł w kostce uważają za niehigieniczne, szczególnie jeśli korzysta z niego więcej osób.

Mydła w szklanych butelkach

mydło do twarzy w butelceProducenci idący z duchem czasu i mający świadomość znaczenia ekologii dla świata wychodzą naprzeciw potrzebom konsumentów. Wiele firm w swojej ofercie posiada kosmetyki w szklanych opakowaniach. Dotyczy to również oczywiście mydeł w płynie. Szklane opakowania są bardziej ekologiczne od plastikowych ze względu na to, że szkło przetwarza się w większym stopniu niż plastik. Użycie barwionych szkieł do pakowania kosmetyków jest poza tym rozsądne w przypadku użytych składników wrażliwych na światło. Ciemne albo matowione szkło chroni bowiem produkt, dzięki czemu zachowuje swoje właściwości. I, co by nie mówić, szklane opakowania prezentują się w łazience lepiej niż tona plastiku. Mydło do twarzy w butelce to idealne rozwiązanie dla ludzi dbających o środowisko, ale nie mogących używać tego w kostce. Sprawdzi się w przypadku atopowej skóry, wrażliwej, czy alergicznej, jednak w tym ostatnim przypadku należy oczywiście zwrócić uwagę na skład. W przypadku mydeł najwygodniejsze są butelki z dozownikiem i to te najczęściej są faktycznie używane. Nie ryzykujemy tym, że butelka wyślizgnie nam się z namydlonych rąk i rozbije w wannie czy pod prysznicem. Ktoś mógłby przyczepić się, że mydeł raczej nie używa się do mycia twarzy ze względu na zasadowe pH, jednak lepsze delikatne naturalne mydło niż mocny żel. Na większości z żeli i tak nie jest podana konkretna informacja na ten temat. Poza tym po to używa się po myciu twarzy toników, aby to pH wyrównać.

Wielu naukowców i kosmetologów wręcz zaleca mycie twarzy mydłami. Mydła produkowane w obecnych czasach są bogate w drogocenne olejki i ekstrakty. W zależności od potrzeb skóry mogą być delikatniejsze, nawilżające, czy mocniej oczyszczające, gdy mamy do czynienia z cerą trądzikową i tłustą. Mydła do twarzy w butelkach są łagodniejsze od tych zwykłych. Nie oznacza to jednak, że nie są uniwersalne. Takim mydłem możemy umyć całe ciało, czy nawet okolice intymne.