Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseolo/domains/wedkarstwokatowice.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5381
Efektywne czyszczenie tapicerki - wedkarstwokatowice.pl

Efektywne czyszczenie tapicerki

Tapicerka jest dość często obecna w naszym życiu. Korzystamy z najróżniejszych mebli, które są obite tapicerką. Niestety trzeba zauważyć, że do zabrudzenia tapicerki może dochodzić bardzo szybko. Sporo osób w takim przypadku decyduje się na wymienienie zabrudzonych mebli na nowe. Nie jest to jednak konieczne ponieważ w wielu przypadkach możliwe jest skuteczne wyczyszczenie tapicerki, na której pojawiły się zabrudzenia. 

Czyszczenie tapicerki nowymi metodami 

pranie tapicerek w ŁodziTapicerka meblowa jest dość mocno podatna na uszkodzenia oraz na zabrudzenia. Jeśli posiadamy ulubioną kanapę czy fotel to często zdarza się taka sytuacja, że coś nam się na ich powierzchnię wyleje. W związku z tym warto wiedzieć co w takim przypadku robić. Obecnie możliwe jest efektywne pranie tapicerek w Łodzi zaś znaleźć możemy sprawdzone firmy tym się zajmujące każdego dnia. Tapicerkę szczególnie często czyści się przy użyciu metody ekstrakcyjnej. Sposób ten pozwala na wywabianie nawet bardzo trudnych plam, które teoretycznie usunąć się nie da. W metodzie ekstrakcyjnej stosuje się początkowo specjalne detergenty, które nakłada się na powierzchnię zabrudzonego mebla. Ważne jest aby jakiś czas odczekać aby preparat mógł wchłonąć się w tapicerkę oraz by doszło do rozbijania zanieczyszczeń. Meble tapicerowane po tym czasie należy potraktować specjalnym odkurzaczem piorącym. Taki odkurzacz posiada dyszę, którą na powierzchnię tapicerki nakładana jest substancja czynna. Pod dyszą znajduje się z kolei element pozwalający na zasysanie tego co zostało wcześniej nałożone. W odkurzaczach piorących znajdują się dwie komory z wodą. W pierwszej z nich znajduje się woda zmieszana z detergentem. Natomiast druga komora jest przeznaczona na wodę zabrudzoną, która wraca do odkurzacza. Pranie ekstrakcyjne tapicerki meblowej przeprowadza się tak długo aż woda doprowadzana z powrotem do odkurzacza będzie niemalże idealnie czysta. 

Na ten moment praniem tapicerek trudni się wiele firm działających w naszym kraju. Nie powinniśmy więc mieć zbyt dużych problemów ze znalezieniem takowych firm. Zdecydowana większość firm świadczących usługi z zakresu prania ekstrakcyjnego tapicerki meblowej oferuje dodatkowo swoim klientom pranie dywanów czy też wykładzin dywanowych, które często posiadamy w domach.