Drewniane deski na elewację

Drewno jest niezwykle szlachetnym materiałem, który świetnie komponuje się zarówno we wnętrzu budynku jak i na zewnątrz. Jeśli użyjemy go do wykończenia podłóg dom stanie się w środku ciepły i przytulny. Jeśli użyjemy go do wykończenia elewacji stanie się ona niezwykle elegancka, jeśli wykonamy drewniane okiennice dom otrzyma specyficzny charakter.

Co wiemy o elastycznych deskach elewacyjnych

elastyczne deski elewacyjneIdealnie byłoby zastosować do wykończenia elewacji naturalne drewniane deski. Ale nie ukrywajmy, że jest to kosztowny materiał i czasochłonny. Montaż takiej deski nie jest szybki. Osoba, która nigdy nie miała z tym styczności nie poradzi sobie samodzielnie z jej położeniem. Jest dużo prostszy sposób. Prostszy, tańszy i szybszy, który zapewni nam bardzo podobne efekty. Aby osiągnąć to wszystko wystarczy sięgnąć po elastyczne deski elewacyjne. Ich akrylowe wersje świetnie nadają się do pokrywania właśnie elewacji. Ich położenie wykonuje się bez wkrętów i kołków. Wystarczy mieć klej akrylowy. Elastyczne deski elewacyjne są znane na rynku już ponad 10 lat. Przez te wszystkie lata zdobyły wielu zwolenników a ich popularność nieustannie wzrasta. To wszystko zawdzięczają zwłaszcza możliwościom, które dają a jest ich naprawdę sporo. Występują one w wielu formatach i wariantach. Ich struktura drewna jest przestrzenna. Są odporne na wszystkie warunki atmosferyczne oraz na uderzenia. Cena jest również przystępna. Dzięki wysokiej elastyczności mogą być użyte na wszystkich wypukłościach, wnękach, krzywiznach. Wybór kolorystyczny jest również bardzo szeroki. Można ją przycinać ostrym narzędziem lub nożyczkami. Do tego jest bardzo lekka. Jej waga to około 5 kg/1m 2. W ten sposób nie obciąża elewacji a i montażu jest lżej. Nie trzeba jej konserwować w odróżnieniu od naturalnej deski i nie próchnieje. Elastyczna deska pozwala nam uzyskać ciekawy efekt drewnianej elewacji. Wzbogacić wygląd naszego domu. To sposób na jego łatwe odświeżenie.

Możemy w ten sposób podkreślić wybrane elementy fasady takie jak zagłębienia, drzwi, okna, a może obniżyć optycznie budynek umieszczając taką deskę od razu pod dachem. Możemy też tym sposobem wymodelować bryłę domu stosując deskę na elewacji tylko na jej narożnikach. Dzięki takiemu wykończeniu elewacji budynek będzie pięknie wpisywał się w otoczenie.