Dobry kurier to wszechstronny kurier

Poznałem w swoim życiu opinie, że praca kuriera jest pracą łatwą, polega ona jedynie na dostarczeniu przesyłki z punktu A do punktu B. Otóż sprawa jest zdecydowanie bardziej skomplikowana i o wiele więcej można powiedzieć o pracy kuriera niż zamykać ją w umiejętności jazdy samochodem, dźwigania przesyłek i stawaniu samochodem w trudno dostępnych miejscach wielkich miast.

Duża wiedza dla kuriera

doświadczony kurier z anglii do polskiWspółcześnie, osoba będąca kurierem jest pierwszym reprezentantem firmy kurierskiej, w której pracuje. Zajmuje zatem stanowisko eksponowane ze względu na kilka bardzo ważnych faktów. Jest dla klienta źródłem specjalistycznej wiedzy o firmie, ale jest również źródłem szczegółowych informacji na temat procedur, sposobu realizowania zleceń, a także autorytetem w dziedzinie celnej, jeżeli jest to przesyłka podlegająca odprawie celnej. Każda sytuacja, kiedy kurier nie zna jakichś procedur, które znać powinien, jest naruszeniem nie tylko jego wizerunku, ale także wizerunku firmy, z którą współpracuje. A zakres wiedzy do przyswojenia jest naprawdę duży. Kurierzy muszą posiadać dużą wiedzę na temat procedur procesowania przesyłek, obsługi, zasad prawidłowego przechowywania i transportu. Każdy kurier przechodzi przeszkolenie z obsługi przesyłek niebezpiecznych i potencjalnie niebezpiecznych. Dlatego też bezpośrednio reaguje na dany towar i wypytuje klienta o dany towar. Kurier powinien również posiadać wiedzę z podstaw prawa międzynarodowego i procedur celnych, zwłaszcza jeżeli wysyłamy przesyłkę międzynarodową. To wszystko powinien mieć opanowane doświadczony kurier Z Anglii do Polski przesyłka kurierska powinna dotrzeć nawet na następny dzień od daty odbioru przesyłki od klienta. Na chwilę obecną, data kilkukrotnie przesuwanego już brexitu została ponownie przesunięta, tym razem do 31 stycznia 2020 roku. Dzięki temu, wciąż możemy cieszyć się wspólnym rynkiem i możliwością uprawiania logistyki z Wysp Brytyjskich bez konieczności odprawiania towaru pod kątem celnym.

Jak wynika z powyższego tekstu, praca kuriera jest wieloaspektowa i wymaga posiadania lub nabycia określonych umiejętności. Ważnym aspektem są również określone umiejętności interpersonalne. Kurier rozmawia nie tylko z indywidualnymi klientami, którzy oczywiści również są wymagającym partnerem do rozmowy biznesowej, ale mogą być również stroną kontaktu z dużymi firmami, gdzie umiejętności komunikacyjne, a nawet umiejętność posługiwania się językiem obcym, mogą okazać się warunkiem koniecznym.