Dobre jakościowo rozdzielnice z zabezpieczeniami

Zarówno do zasilania energią elektryczną placów budowy, jak i w budynkach przemysłowych czy na imprezach masowych, możliwe jest wykorzystanie rozdzielnic budowlanych. Dostępne są na rynku w kilku konfiguracjach, dlatego tak ważne jest to, aby móc zapoznać się dokładniej z ofertami oraz wybierać takie, które będą najbardziej optymalne. Na co warto zwrócić uwagę w momencie kupowania rozdzielnicy budowlanej?

Wybór parametrów rozdzielnicy budowlanej

rozdzielnice budowlane z zabezpieczeniamiAby wszelkie zastosowania rozdzielnicy budowlanej były dla nas możliwe do realizacji, konieczne jest wybranie rozdzielnicy w zależności od naszych potrzeb oraz wymagań. Z tego powodu warto przeanalizować najważniejsze cechy rozdzielnic i zorientować się, które z nich będą miały dla nas największe znaczenie. Pierwszym parametrem jest liczba gniazd, co definiuje zakres wykorzystywania rozdzielnicy. Im większa jest liczba gniazd, tym większe daje nam ono możliwości. Należy zdawać sobie sprawę z tego, iż dostępne są na rynku różne ich rodzaje, w tym gniazda jednofazowe, trójfazowe, od 16A do 125A oraz gniazda ze stykami ochronnymi. Warto sięgnąć po rozdzielnice budowlane z zabezpieczeniami. Gwarancją jakości oraz odpowiedniego poziomu zabezpieczeń mogą być dla nas opinie na temat producentów. Na rynku dostępne są modele z różnym stopniem ochrony, które są przystosowane do pracy w różnorodnych warunkach. IP44 oznacza ochronę przed możliwością dostępu do części niebezpiecznych. Tyczy się to drutu, ciał obcych o średnicy od 1 mm czy rozbryzgów wody. IP54 to ochrona przed dostępem drutem, przed pyłem i przed bryzgami wody. Natomiast IP65 to ochrona przed dostępem drutem, ochrona pyłoszczelna i przed strugą wody do 12,5 litrów na minutę laną na obudowę. Ważnym parametrem jest również zakres temperatur, w jakich mogą pracować rozdzielnice.

Dla jakości rozdzielnic budowlanych znaczenie ma również to, z jakiego materiału zostały wykonane obudowy, co przekłada się zarówno na poziom ich wytrzymałości, jak i sposoby wykorzystania. Dostępne są modele metalowe, wykonane ze stalowej blachy zabezpieczonej powłoką z proszkowego lakieru. Oprócz tego można zakupić rozdzielnice aluminiowe, z tworzywa sztucznego czy termoutwardzalne, które są bardzo wytrzymałe mechanicznie czy na warunki pogodowe.