Do swojego domu wybrałem okna aluminiowe

Budując swój dom zawsze brałem pod uwagę to, żeby był on jak najbardziej energooszczędny. Budowa trochę mi zajęła, ale dzisiaj możemy mieszkać bardzo komfortowo. Postawienie domu energooszczędnego we własnym zakresie nie kosztowało mnie wcale dużo więcej, aniżeli postawienie zwykłego domu. Przynajmniej tak wynika z moich obliczeń. Postawiłem na bardzo duże i przestrzenne okna. Zyskałem dzięki temu sporo naturalnego światła a co za tym idzie oszczędności.

Dobrą stolarkę aluminiową robią w Kielcach

solidne okna aluminiowe z kielcJako prywatny inwestor starałem się nie przepłacać tam gdzie nie było to konieczne. Nie oszczędzałem na jakości wybieranych materiałów budowlanych, ale jeśli można było kupić to samo taniej to zawsze starałem się raczej zaoszczędzić. Chcąc mieć dom naprawdę ekologiczny zdecydowałem się na bardzo duże okna. Mój wybór padł na aluminium, ponieważ wiele dobrego słyszałem o tym rozwiązaniu. Przyszłym inwestorom budującym swój własny dom mogę podpowiedzieć, że zamówiłem solidne okna aluminiowe z Kielc. Jest tam jeden producent, który oferuje bardzo dobrą jakość swoich produktów oraz rozsądną cenę. Można się również dogadać jeśli chodzi o transport stelażów na miejsce budowy. Bo okna aluminiowe bardzo prosto się montuje. Jest jeden wielki aluminiowy stelaż, który obsadza się w przygotowanej wnęce okiennej. Następnie tylko montuje się skrzydła i szyby. Teraz, kiedy już mieszkamy w naszym domu mogę powiedzieć, że był to naprawdę dobry wybór. W pokojach, w których mam duże okna jest jasno i ciepło. Zimą można sporo zaoszczędzić na ogrzewaniu, bo ciepło bije na cały dom od przestrzennych okien. A cenowo wcale nie wychodzi to więcej niż popularne plastiki. Budowa domu trochę mi zajęła i dzisiaj kilka rzeczy pewnie zrobiłbym inaczej. Na pewno jednak nie zmieniłbym decyzji jeśli chodzi o okna. Te aluminiowe sprawdzają się doskonale.

Kiedy nadzoruje się budowę swojego domu samodzielnie i szuka się materiałów na budowę to zawsze patrzy się na wszystko przez pryzmat ceny. Ja też tak miałem, chociaż oczywiście nie oszczędzałem na jakości a jedynie na różnicach w cenie pomiędzy tymi samymi materiałami na budowę. Okna aluminiowe zamówiłem u producenta, dzięki czemu też całkiem sporo zaoszczędziłem. Teraz mogę się pochwalić pięknym domem, w którym panuje naturalne ciepło.